baş tacı

10 Kadın 10 Erkek by Siminya

By  | 

Severek takip ettiğimiz; şarkıları dilimize dolanan, filmleri hayatımızı etkileyen ünlüler hayatımızda olsaydı nasıl olurdu?

Bu hafta blog dünyasının en özgün, en komik ve en zeki isimlerinden Siminya hayatında olmasını istediği ünlü erkekleri kendine has diliyle bizlerle paylaştı!

Beraber partiye gidilesi erkek: Yavuz Seçkin
Taklit yapanlar talihsizdir. Zorla “Amcana pipini göster çocuğum” günlerinin bayrağını taşıtırız bunlara. Bulunulan ortam biraz kalabalıklaşınca “hadi bize Bülent Ersoy yap, Nihat Doğan nasıl diyordu ehehehe” diye bokunu çıkarırız yeteneğinin. O nedenle gittiğim her partiye Yavuz Seçkin’i götürürüm ki sıkıldığım yerde eğlendirsin beni. O da taklit yapmasaydı banane.

Romantik bir akşam yemeğinde yanında olacak erkek: Yılmaz Erdoğan
Şiirin mına koyardık. Yemek siparişi verirken bile “içinde bezelyeler olan/ köfte getir garson…/menünüzde yiyebilecek kadar / güzel bir şey yok…” derdi, ben ötede mahsunlaşırdım… Bir kırlangıç geçerdi üstümüzden. Martı konardı dizimize. Ezanlar okunurdu.. Şahane ya.

“Hayatımda hep olsun” denen erkek: Okan Bayülgen
Gerizekalıyım da ondan. Biraz da mazoşistim. Kafamın en yüksek ayara getirilmiş çene ile ütülenmesi hobilerim arasında. Muhatabımın beni hiç dinlememesi, virgülsüz konuşması, sürekli olarak bana kendimi aptal hissettirmesi nasıl güzel bir şey anlatamam. Herkese tavsiye ederim.

Beraber tatil yapılası erkek: Beyazıt Öztürk
O reklamlarda gittiği adaya beni de götürse eline mi yapışır? Hep bana hep bana/ birazda bize kopakapana. Tropik adaya kapağı atabilmek için her yol mubahtır. Yoksa Beyazıt Öztürk’ün tatillerde eğlenceli biri olmadığını hissediyorum. Büyük ihtimalle emekli amcalar gibi elinde gazete sineklere söylene söylene tatil yapıyordur.

“Senden çocuğum olsun istiyorum!” denen erkek: Hayrettin Karaoğuz
Böylece evde tam bir curcuna yaşardık. Baba baba değil zıvanadan çıkmış, aklı bir karış havada bir velet. Böyle bir babayı gören çocuk durur mu yapıştırır cevabı: baba su fışkırtmacılık oyanayak mı? Hayrettin: ilk ben ilk beeen… Süper…

Biblo ol, gel evin köşesinde dur’ denilen erkek: Conan O’brien
Sivrisinek bibloları koleksiyonuma katardım. Şaka maka çok sevdiğim, hiçbir şey söylemeden dururken bile gülmemi getiren bir adam bu. Kendinden güldürükçü. Bence başarısının büyük bölümünü espri yeteneğine değil, fiziği ve mimiklerine borçlu. Tipi tip değil tipitipin.

Dostum olsun, tüm sırlarımı anlatabileyim’ denen erkek: Ata Demirer
Benden önce Ferdi Tayfur denedi bunu; test etti ve onayladı ki Ata Demirer süper sır saklıyor. Öyle böyle değil, milyonlarca insanla paylaşsa bile sırrın sana ait olduğunu sır gibi saklamayı beceriyor. İlk fırsatta sırlarımı senaryo halinde kendisine yollayacağım.

“Durmadan kavga ederim” denen erkek: Umut Sarıkaya
O kadar detaycı bir herif ki eminim bana her baktığında “ne yakaladın gene? Koş çiz hemen koş koş durduğun kabahat! Ne pis gözlemciymişin arkadaş, kıl dönmelerimin bile karikatürünü çizdin yeter! Allah seni düşmanımın başına vermesin” diye kavga ederdim. Huzursuz olurum ben böyle gören gözlerden. şüphesiz.

‘Arkadaşım olsa!’ denen erkek: Şahan Gökbakar
O kadar da komik biri olmadığını anlardım. Üretme kısırlığı yaşadığı zamanlarda üretenlere asılarak yaşayan arkadaşıma destek olur, hiç kendini üzmemesini ,sağa sola küfretmesine gerek olmadığını söyler “nazar etme ne olur çalış senin de olur” derdim. Acı söylemek için dost olmam lazım.

Evlenilecek erkek: Cem Yılmaz
Çünkü beni istemeye, anasını, bacısını karıştırmadan kendi bizzat gelecek kadar bireysel çalışırdı. Balayına giderken ve gelirken yüzüne yerleşen asık suratı sahiciliğinden dolayı mutlu aile albümümüzde nadide bir yere sahip olacak. Kadınlar kendilerinden başka herkesi güldüren erkeklerle evlenir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir