baş tacı

14 Şubat’ta Kutlama ve Hediye Sorunsalı

By  | 

Valentines-Day-Gift-Guide-Guys

 

Daha çok var dediğiniz o gün geldi de çattı, hazır mısınız bilmiyoruz ama tavsiyelerimiz işinize yarayabilir…

14 Şubat Sevgililer Günü böyle sevginizi, aşkınızı, ilginizi göstermeniz gereken samimi ve içten bir gün gibi gözükse de aslında içten içe üzerinde düşünülmesi gereken bir o kadar da uğraşmalı bir gün. Kutlamak ve hediye seçimiyle ilgili ilk aklımıza gelen sorularla ilgili içimizi dökmek istedik, bakalım siz neler düşünüyorsunuz…

1) 14 Şubat’ı kutluyor muyuz? Kutlamıyor muyuz? Hediye almalı mı? Almamalı mı?

Sanırım en zor sorudan başladık. Bu soruların cevaplarını almak aslında çok kolay, işin zor kısmı hiç bir zaman cevaplardan emin olamayacak olmanız. Erkekler açısından bakacak olursak çok az bir kısmı dışında geri kalanları özel günlere kadınların verdiği önemi vermiyorlar. Aslında Sevgililer Günü önem verilmesi gereken bir gün müdür orası tartışılır zaten ama diyelim ki önem veren bir kadından bahsediyoruz. Sevgilisinin gelip de herhangi bir pırlanta reklamını görüp arkasından “Of nasıl satış yapacaklarını şaşırdılar, özel günleri alet ediyorlar di mi aşkım vs. vs” tarzı bir şeyler demesi an meselesi. Eğer bu erkek şanslıysa “Evet ya, bence de çok saçma. Sevgililer Günü zaten çok saçma, insan sevdiğini bir gün mü hatırlar???” diye bir cevap alacaktır.

Ama unutmayın aslında bu cevap da çoğu zaman bir aldatmaca, aslında çaktırmadan bir beklenti içine girme ruh hali de olabilir. Maalesef bunun garantisi yok, artık yedekte hediye mi bulundurmak istersiniz yoksa her ihtimale karşı bir çiçek mi yollarsınız orası size kalmış… “Ben sana sürpriz yapmak istemiştim, senin aklına gelmemişim demek ki!” diye bir tepkiyle karşılaşmak istemiyorsanız, sanırım yedekte hediye fikri çok da kötü değil. Siz yine de 1 hafta önceden sevgilinizin ağzını aramaya başlarsanız iyi edersiniz, kimse 14 Şubat’ı kötü anılarla doldursun istemeyiz.

2) 14 Şubat’ı kutluyormuşsunuz ve bu yüzden de hediye almanız gerekiyormuş. Siz tabi ki nasıl olsa alınır derken son güne bıraktınız. Ne alınır? Ne alınmaz?

İlk önerilerimiz tabi ki erkeklere, tavsiyeye daha çok ihtiyaçları olduğundan eminiz.

– Aklınıza ilk olarak iç çamaşırı gelmiş olabilir. Hatta belki şöyle parlağından, tüylüsünden ya da zincirlisinden bir takım hayal ediyorsunuz. Yeni bir ilişkiyse ve daha ilişkiniz çok da ilerlemediyse bırakın komik ve cezbedici olmayı, biraz itici bile olabilirsiniz bu hediyeyle. Sevgiliniz adamın aklı fikri sekste diye sizden soğursa biz karışmıyoruz. Ama yok biz zaten çok eğlenceli, yatakta da yeniliğe açık bir çiftiz, böyle şeyler bizim için çok normal diyorsanız (ve bundan eminseniz!) bu hediye güzel bir seçenek olabilir. Yine de bu fikri bir kaç kere düşünmenizi tavsiye ederiz, Sevgililer Günü ilişkinize yeni bir heyecan katmak için belki de doğru zamanlama değildir.

–  Kadınların ne kadar kıyafeti olursa olsun aslında giyecekleri bir şeyleri yoktur bunu asla unutmayın. Sezonda beğendiği, indirimi beklemeye dayanamayacağı bir kaç parçayı biliyorsanız sizden iyisi yok. Süper hediyeyi bulmuşsunuz da haberiniz yok. Tek dikkat etmeniz gereken şey kusursuz beden ölçüsü. Üzerinde L yazan kalıplara sığabiliyor olsak da onu orada görmek istemeyebiliriz. Ya da siz sevgilinizin bedenini bilmiyorsanız ve gidip S aldıysanız, daha sonra biz de onun içine giremezsek hoş olmaz. Etiketinde küçük beden yazan kalıbı bol bir şeyler alsanız mesela çok güzel olur. Herkes mutlu olur.

– Spa, tiyatro, ata binme, masaj gibi aktiviteleri sever aslında kadınlar, her ne kadar erkeklerin aklına pek gelmese de. Bunları da aklınızdan çıkarmayın. Çok spa insanı olmasanız da illa 14 Şubat kutlamamız gerekiyor diyorsanız 1 gün için buna katlanmanız lazım.

– Hediye listesi çok uzar aslında, mesela parfüm almak kolay bir kaçış olabilir. (Sevgilinizin nasıl koktuğunu ya da nasıl kokulardan hoşlandığını bildiğinizi varsayıyoruz tabi ki.) Çanta almak zordur, o konuya girmeseniz de olur. Kozmetik de riskli, tam tonları tutturabileceğinizden emin değiliz.

– Tabi ki romantik bir yemek, güzel manzaralı bir yerde şarap içmek, şömine karşısında oturmak bunlar güzel şeyler. Bunların zaten aklınıza geldiğini farzediyoruz.

– Hediye almak zor ya da pahalı geliyorsa, çoğu zaman hiç beklenmedik bir anda gelen çiçekler de etkili olabilir. İçine de kendi yazınızla klişe olmayan bir not koyduğunuzda her şey tamam…

valentine-gifts

Kadınlara önerilerimize gelirsek;

– Feminen düşünmekten vazgeçin öncelikle. Biliyoruz size biri spa ya da masaj hediye etse çok mutlu olursunuz ama ya o?

– O’nun üzerinde görmekten hoşlanacağınız kıyafetleri alabilirsiniz. Özellikle de sizin zevkinize güvenen bir sevgiliniz varsa değmeyin keyfinize. Hem istediğinizi alıyorsunuz, hem de sevgilinizi istediğiniz gibi görebiliyorsunuz :)

– İç çamaşırı konusu biraz farklı kadınların gözünden olaya bakınca. Eğlenceli bir boxer sevgilinizin hoşuna gidebilir ama romantik bir hediye olacağından şüpheliyiz. Kendinize alacağınız güzel çamaşırlar sevgilinize sizin hediyeniz olabilir. Bu sizin hayal dünyanıza ve aslında yatak odanıza kalmış bir durum. Her türlü fikre açıksanız ve cinsellik aranızda bir tabu değilse bu fikri göz önünde bulundurmalısınız mutlaka!

– Teknoloji meraklısı bir sevgiliniz varsa ürün seçeneği o kadar çok ki, yeni çıkan bir şeyi almanız yeterli olabilir bile. Yeni sürüm, parlak ekran, çiziksiz tuşlar. Mmmm çok leziz.

– Biraz klişe düşünürsek eğer; akla ilk gelenler saat ve parfüm. Saat kullanmayan sevgilinize sırf beğendiniz diye gidip saat almayın, sürekli tek bir saati kullanıyorsa da gidip saat almayın. Ama sürekli saat değiştiren ve saati önemli bir aksesuar olarak gören biriyse bu seçenek çok hoş olabilir. Parfüme gelirsek, erkekler biraz daha seçici olabiliyorlar. Kadınlar gibi vanilya kokan her parfümü almak yerine içinden birini seçip ona bağlanıyorlar. Onlarca sene aynı parfümü kullanan erkeklerle dolu etrafımız. Bu durumda yeni parfüm almış birine aynı parfümden almak saçma olabilir.

– Daha genel ve yaratıcı düşünürsek, esprili yastıklar, fotoğraflardan albümler, kendi yaptığınız kolajlı eşyalar, boyadığınız kutular, anılarınızla alakalı şeyleri toparlayıp oluşturduğunuz hediyeler ya da tshirtlere fotoğraf bastırmak gibi seçenekler ilişkinizin sevimliliğiyle doğru orantılı. Bu tarz şeylerden hoşlanmayan biriyle birlikteyseniz yapmacık bir gülümsemeyle karşılık almak yerine hiç hediye almamanız daha iyi olabilir…

Bizim aklımıza gelenler bu şekilde oldu. Siz kutlayıp kutlamama konusunda neler düşünüyorsunuz bilmiyoruz ama, eğer kutlayacaksanız uzun ve zorlu bir süreç sizi bekliyor olabilir…

Umarız tavsiyelerimiz işe yaramıştır!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir