Anasayfa

87’lik Çıtır Baddie Winkle

By  | 

 HAYATTAN EN ÇOK SERSERİLER ZEVK ALIR

Biz kadınlar, doğduğumuz andan beri bir hanımefendi olmaya programlanıyoruz. Hanım hanımcık fotoğraflar, pembeye doyduğumuz elbiseler, aşırı sevimli tokalar, daha sevimli ayakkabılar derken çıttırık çıttırık kızlar oluveriyoruz. Hayatımızın ilk on senesini Barbie’yle oynayıp, sonraki 15 senesini ona benzemeye çalışarak geçiriyoruz. Zaten ondan sonra da gelsin botoxlar, gitsin dolgular derken bitmek bilmeyen bir serüvene ilk adımlarımızı atıyoruz.

Tüm bunları yaparken, uymamız gereken birtakım trendler var. Mesela uymamız gereken beden ölçüleri var. Beden ölçüsünün bile trendi olan bir dünyada, kabul görme ve güzel hissetme uğruna sağlıksız bile olsa, kaburga kemiklerimiz görünene kadar aç kalıp sıfır beden olmaya çalışıyoruz. Aşırı ince bel, ama kesinlikle büyük göğüslerle, gerçek olamayacak beden ölçülerine ulaşmaya çalışarak geçiyor hayat ve her cheesecake yediğimizde kendimizi kötü hissediyoruz.

Hal böyleyken ve aslında gerçek bir vahşetin içinde yaşıyorken, bu döngüden çıkıp bambaşka bir şekilde, özgürce hayatını yaşayan kadınlara delicesine hayran oluyorum.

Baddie Winkle 1928 doğumlu, yani 87 yaşında ve bildiğimiz tüm tabuları yıkarak, “yaşına hiç yakışmayacak şekilde” giyiniyor, hayattan inanılmaz keyif alıyor, rengarenk pozlar veriyor ve bir Instagram fenomenine dönüşüyor.

Screen Shot 2015-04-21 at 12.34.34 PM

Bildiğimiz tüm 87’liklerin aksine, ölmeyi beklemek yerine, kariyerine yepyeni bir yön veriyor ve Dimepiece’in yeni kampanyası için fileli tunikler ve mayolarla kamera karşısına geçiyor.

 

Screen Shot 2015-04-21 at 12.35.24 PMScreen Shot 2015-04-21 at 12.34.52 PM

Modada büyükannelerin karşımıza çıkmasını çok seviyorum. Ne hayatı sevmenin ne de onu değiştirmenin yaşı olmadığını haykırıyorlar ve adeta bize şunu fısıldıyorlar: “Birer hanımefendi olarak, çevrenizdeki herkesin övgüsünü alabilirsiniz; ama hayattan en çok serseriler zevk alır ve deliler hatırlanır.”

Screen Shot 2015-04-21 at 12.35.10 PM

 

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@mbsays.com

https://twitter.com/androverdose

https://instagram.com/yesersariyildiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir