Ayın Dikkat Çekeni

Akışıp Gitmek

By  | 

Tamam sıcaklar bastırmış olabilir, hepiniz kesin sadece salata ve zeytinyağlı yemeye başlamışsınızdır. Ekmeği de kesmişsinizdir bikini içine girebilmek için. Sonra, öğünleri azaltıp aç kalıyorsunuzdur belki de.

Yazı: Sima Ertem

sima.ertem@mbsays.com

Tamam sıcaklar bastırmış olabilir, hepiniz kesin sadece salata ve zeytinyağlı yemeye başlamışsınızdır. Ekmeği de kesmişsinizdir bikini içine girebilmek için. Sonra, öğünleri azaltıp aç kalıyorsunuzdur belki de.
Hepimizin belgesel izlediği gibi…

Ben yapamadım öyle, işte geçenlerde salatamı yiyip üstüne de suflemi dondurmamla bezedim…

Sıraselvilerde, bir keşfedenin bir daha gitmek istediği, gidince de ev gibi rahat ve şirin ortamı dolayısıyla kalkıp gitmenin çok zor olduğu Trio’daydık.

Kırmızı-beyaz piknik örtüleri, şirin detayları, güleryüzlü çalışanları ve yanıbaşınızda yanan pizza fırını ile Trio bir PMS Gurmesi için enfes bir tercih! Rahat hissettiriliyorsunuz, enfes şeyler yiyerek mutlu oluyorsunuz… PMS’ten eser kalmıyor, yumuşuyor ve gevşiyorsunuz…


2 kişi bir pizza ve ortaya salata ve zilyon çeşit şaraptan yaptığımız 2 kadeh tercihimizle masamızı donattık. Trio’ya gidince pizza yememek olmaz, e pizza gibi “cık cık” (burada bilirkişi gözlerini büyütürken parmağını ileri geri sallar) bir şey yiyince de belki kendimizi kötü hissetmemiz biraz azalır diye yanına da bir salata söylemek zorunda kaldık.

…ama yemek sonrası bilinçaltının, üstünün her bir yerinin “SUFLEEEE!” diye bağırması ve o suflenin o mutfakta bir yerlerde var olduğunu bilmenin verdiği dayanılmaz çekicilik sonucunda şu gördüğünüz tabak masaya kondu.
Heyecandan fotoğrafları düzgün bile çekemedim. O güzelim dondurma gözümün önünde erirken, “yeterince aydınlık oldu mu, güzel görünüyor mu” gibi dertlere kendimi kaptıramazdım. Zaten görünüşünü geçelim, tadına bakalım. O yumuş yumuş, akışkan çikolatadan bir parça alırsın, dondurmadan bir parça alırsın, ağızda birleşir onlar; nasıl kaynaşırlar hem de.. Sen gözleri yumarsın.. Sıcaklar bastırmış, dersin. Bana ne, dersin. Sıcakta da yenir bu, her daim yenir bu. Çok nefis bir şey bu.. mmmm dersin kafan sağa sola savrulurken..

Sonra işte bu olur birkaç dakika içinde:

Öyle heyecanla yemişsindir ki, parmak bile atmışsındır bir ara “trio” yazan kakao zerreciklerine. Dondurmadan eser kalmamıştır, çikolata doğası gereği yendikçe iz bırakmıştır sırayla tabağın, dudakların, ağzın ve midende; mutluluk hormonları pompalanan her bir yerinde…

Ben şöyle size adresini vereyim de Trio’nun; gidersiniz bir gün, yersiniz suflenizi…
www.pizzeriatrio.com
Adres: Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sok no:5
Telefon : 0212-252 44 44

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir