Erkeğin Kalbi

Aldığı Hediyeye Göre Erkek Tipi

By  | 


Aldığı Hediyeye Göre Erkek Tipi

 

Yıllar, algılar değişse de insanlar pek değişmiyor aslında. Aldığı hediyeye göre erkek tiplerini sizler için derledik.

Bi’bakın bakalım, hangisi tanıdık gelecek.

 

 

Fonksiyonel Hediye Alan Adam

 

Hediyesi gerçekten sürpriz olan erkek tipi. Aldıkları hediyenin ne olduğunu paket açılana kadar tahmin edebilmek pek mümkün olmaz. Satıcının seçeceği paket desenine göre biraz daha sürecek heyecanınız hediyeyi açtığınızda genelde içinde hafif hayalkırıklığı barındıran bir şaşkınlığa dönüşür. Sevgililer Günü’yle pek de ilgisi olmayan bir şeye sahip olur, yarım ağızla mutluluğunuzu ifade edersiniz. Aslında sizin için kullanışlı olabilecek bir hediye seçmiştir ve bu düşüncelilik romantiktir de; ancak o hediye sizi zor bir durumdan kurtarana ya da sosyal bir ortamda size prim yaptırana kadar önemini hissedemezsiniz.

 

swss

Ticaret Adamı

 

Alacağı hediyeyi ilişkiye yatırım yapmak olarak gören adam tipi. Sevgilisinin büyük olasılıkla beğeneceği bir şeyi tüm ekonomisiyle hesaplar. Cimri olmasa da tam bir ticaret kafası işletir. Eğer hediye sahibi hesapladığı şekilde tepki verirse ileriki zamanlarda bu hediyeyi aldığından bahsetmekten bıkmayacak ve zaman zaman bu yatırımını sohbet konusu yapacaktır. Duygusallığını kendisi bile bazen yaşama fırsatı bulamaz. İnsan yapısı diyelim.

 

37433028

 

Net Adam

 

Tembel olduğunu söylemek de mümkündür. Sevgilisine direk ne istediğini soran adam tipidir. Kötü bir şaka yaptığını bile sanabilirsiniz ilk zamanlarda. Böyle biriyle beraberseniz durumu kabullenmenizi ve sürprizleri dostlarınızdan beklemeye başlamanızı öneririz.

 

shutterstock_42458659

 

B Planına yüklenen Adam

 

Hediye almayı beceremediği ya da çok yoğun olduğu iddiasıyla hediyeyi annesine, ablasına, güvendiği bir kadın arkadaşına ve kimi zaman asistanına seçtiren hatta aldıran adam tipidir. Kimisi hediye seçimindeki olumsuz deneyimlerinden dolayı, kimisi ise tembellikten bu yola başvurur. Birkaç detay soruyla rahatlıkla tanımlanabilen bir karakterdir.

 

Testicles-off-WTF-Face

 

Risk Almayı Sevmeyen adam

 

B Planına Yüklenen Adam’a benzer; ancak sadece sizin için doğru hediyeyi seçememe olasılığını ortadan kadırmak ister. Yakın bir arkadaşınıza, kız kardeşinize, kendi kız kardeşine hediye konusunda danışan; ama hediyeyi kendi alan erkek tipdir. Eğer kendisini pek sevmeyen bir arkadaşınıza danışmış bulunursa kötü sürprizlere maruz kalabilirsiniz. Önyargılı davranmamak lazım.

wthh

 

Klişe Adam

 

Sevgililer gününde en klişe hediyelerle gelen erkek tipidir. O günün o gün olduğunu bilmiyormuş gibi hareket ederek sizi yemeğe davet eder. Yemeği geçiştirmek üzerine telefon konuşmaları yaşatsa da sizi bir anda kırmızı güllerle karşılar. Fast Food restoranına gitmekten bahsederken önceden rezervasyon yaptırdığı hoş bir restorana götürür. Esas hediyesini (kalp kolye, bileklik vb.) kucağında kalp taşıyan peluş ayıcıkla size takdim eder (Hatta ayıcığın kucağındaki kalbin arkasına saklamış olabilir.). İlişkinizin durumuna gore evlenme teklifi bile alabilirsiniz o gece. Ciddi düşünmüyorsanız, kendisiyle o gün böyle bir programa dahil olmamaya çalışmanızı öneririz.

v-day-bad-gift1

 

Ayakçı Adam

 

Sevgililer Günü’ne karşı olduğu için ya da sizi sevmediği için değil, tembellikten hediye almamış olan adam tipidir. Ödevini zamanında teslim edemeyen bir öğrencinin gerekçelerini andıran bahaneleriyle durumu olağan hale getirmeye çalışır. Örneğin aslında çok özel bir hediye almıştır sizin için; siparişi vermiştir ve hala ulaşmamış olması tam bir felakettir. Bunun hesabını soracaktır o firmaya. Kızgındır, onlar yüzünden üzülmüş olmanız içini burkmuştur.

En kısa sürede internetten bir hediye sipariş edip adresinize teslim ettirebilir ya da konusu geçen hediye hiç gelmez. Eğer gelmezse de firmaya aşırı sinirlendiğini, kaç kere tekrar tekrar gönderttiğini, ona ragmen sorunu çözemeyince onlar siparişi iptal ettiğini; sizin zaten daha güzel şeylere layık olduğunuzu ve ilk fırsatta size bomba bir hediye ile geleceğini çünkü artık gecikildiğini vs. anlatır. Konuyu öyle bir noktaya getirir ki onun mağdur oluşuna üzülür alçakgönüllü davranmaya başlarsınız. Bir sonraki sefer durumu telafi etmeyecek olursa, kendisi kesin olarak Ayakçı Adam tipidir.

bla

 

Sürprizli Adam Tipi

 

Hediye almadan önce siz farkına varmadan araştırma yapan erkek tipidir. Sizi oldukça iyi tanıyordur ve tam istediğiniz hediyeyi tutturamasa da hoşunuza gidebilecek olanı bulur. Böylesini öpün başınızın üstüne koyun valla.

 

shutterstock_121545700 spy

 

İkisi için alan adam

 

Sevgililer Günü hediyesini sadece size yönelik değil, ikinizin birlikte kullanabileceği şekilde seçen adam tipidir. Hep gitmek istediğiniz bir yer var ise o gün için harekete geçer ya da yapmak istediğiniz bir şeyi o gün gerçekleştirebilmeniz için ayarlamalar yapar. Çocuksu, maceracı bir yanı vardır bu adam tipinin. Eğer böyle biriyle beraberseniz şimdiden iyi eğlenceler.J

images eldiven

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir