Ayşen Aksakal-İtinayla Ahkam Kesilir

Alınmaması Gereken Hediyeler

By  | 
Bir de bazı hediyeler var ki, hiç alma daha iyi.

Yazı: Ayşen Aksakal

Hızlı bir şekilde geçelim tüketim toplumuyuz; hede günü hödö günü gaza gelmeyelim; gülü bir gün seni her gün; bize her gün sevgililer günü vesaire vesaire.
Ya o hediye alınacak ya o surat çekilecek. Bir de bazı hediyeler var ki, hiç alma daha iyi.
Mesela; manidar hediye almayın! Hele ki bir kadına.
Up shaper; pilates topu, dumble; bu tip spor malzemelerinin vereceği mesaj aşikar; “götün göbeğin aldı başını gidiyor; baktım sende icraat yok, bari ben bir ucundan tutayım dedim.” Kafaya 2 kiloluk dumble yiyip akabinde tomografi çektirmek niyetinde değilseniz kalkışmayın. Kalbe giden yol mideden değil basenden geçiyor nitekim ve kırıcı bir etki yaratabiliyor. Gerçi bu kadınlar için geçerli. Erkek beyni imayı kadın kadar detaylandıramadığı için; bir erkek böyle bir hediyeye “aaa süper tam ihtiyacım olan şey” tepkisi de verebilir.
Sırada erotik ürünler var; sakın ola kendinizi düşünerek erotik hediye almayın. Çok manidar. “Ay sen beni …… mı buluyorsun?” ile başlayan ve Rusların sıcak ülkelere inmesi ya da siyahi ırkın üstün özelliklerine varan yürek yakıcı bir tartışma başlayabilir.Yapmayın! Böyle erotik ürün alınacaksa muhakkak karşı taraf düşünülerek alınmalı yani kendinize alın ama özeleştiri yaparak alın. Yani güzel kardeşim koy o suni memeleri bir kenara sen de hanım kızım o üzerinde “enlarge your penis” yazan kutuyu yavaşça yere bırak.
Bir de klişecilikten sakının; parfüm mesela; bir andaval bile parfüm almayı başarabilir. Hiç bir kişiye özel durumu, bakkalda bile satıldığı için hiç bir emek gerektiren olayı yok.
Hatta gizliden bir “kokun burnumu yakıyor, bir de bunu dene” manası bile çıkabilir. Çiçek ha keza; gerekirse şık bir kavanozda ebegümeci, kurdeleyle süslenmiş şevketi bostan al ama gidip de koçtaş’ta 19.90’a satılan orkideden alma işte. Onu yeni işe girdiğinde ofise ya da çok kızdırdığında eve yollarsın.
Aynı şekilde çerçeve mesela! Nedir çerçeve? Bu çerçeveye bakınca aklıma sen geldin? Aslında üzerinde parmak izim olan bir yüzük yaptıracaktım ya da enseme adının dövmesini ama bu çerçeveyi görünce; işte tam da senlik dedim? pööhhh!
Erkeklerin yapmaması gereken bir hata da mutfak aletlerine yatırım yapmak. Düdüklü ile yatmıyor, geceleri gizli gizli tepesi kadın figürü olan şirin rendeyi yalamıyor, blendır ile hayatı renklendirmiyor, yoğurt yapma makinası ile sevişmiyoruz. O tabak takımını sirtaki misali çalarlar yere sinirle, sonra 6 ay daha haybeye taksit ödersiniz. Tamam kadınlar cicili bicili mutfağı seviyor ama 50 yaşına da gelse kadın kadınlığını hissetmek istiyor. Kadınlık da maalesef kavrulmuş soğan kokusu imgesi ile tam bağdaşmıyor. Yine ima tehlikesi de cabası; “Biraz mutfağa girsen diyorum artık? Makarna ile nereye kadar?”
Kazak! Evet tanımsız bir şekilde kazak. Sevgilisiniz siz, olayınız o kazağın çıkarılış şekli üzerine kurulu, giyilmesi üzerine değil. Sevgilinin velayeti almıyoruz, üşüdüğünde ceketi çıkarıp vermek ya da çorba yapmak ile “Bu kış çok kar yağacak dedim, tiftik kazak aldım boğazlı, boynunu daladıkça, kaşım kaşım kaşındırdıkça beni anarsın sevdiceğim..” Bırak allasen.
Evcil hayvan; bu aslında oladabilir ama öyle 3 aylık 5 günlük ilişkide girmeyin bu olaya. Adam size sevimli görünmek için kediyi sevmiş akşam evde alerjiden ağzı gözü şiş oturmuş ya da kız kıçı uçuklaya uçuklaya çaktırmamak için köpeğinizin kafasını sevmiş olabilir. Evcil hayvan bakımı evlatlık almak gibi bir şey. Sorumluluğu çok. Sonra o niyet çekerken dünya tatlısı görünen tavşan, müzik setini kemirip stereo’dan monoya çevirdiğinde, mutfak tezgahı dahil her yere tespih boncuğu gibi mamullerini bıraktığında ve yastığınıza işediğinde, ilk andaki romantizm kalmıyor. Üstelik zavallı evcimen bir tavşanı Belgrad Ormanı’na terketmenin vicdan acısı da cabası.
Aslında kilit kelime; kişiye özel! O sevgili nezdinde özel bir şey olmalı, şahsına ya da ilişkiye münhasır. Azıcık da emek verilmiş olursa nefis olur. Tadından yenmez, yanında yatılır. Yıllar sonra ilişki bitse dahi baktıkça göz sulandırır.
Mutlu sevgililer günleri, nefis ilişkiler!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir