Anasayfa

ALTERNATİF EVREN ANDORIA’DAN MASALLAR

By  | 

andoria

 

Yaklaşık bir sene önce aklıma bir proje geldi, kız çocukları olarak dinlediğimiz masallarla ilgili. Dedim ki, küçükken sürekli olarak bir erkeği kapmakla ilgili olan masallar dinleyip onlarla büyüyoruz. Büyürken kendimizi ne kadar geliştirirsek geliştirelim, bilinçaltımızın bir köşesinde, bu masallar ve onları dinlerken kurduğumuz hayaller var elbette. Şu anda oturup okuyunca, mesela bir prensin, öldü sanılan prensesi öpmesi aşırı sapıkça değil mi? Ya da bütün masallarda, aslında hep güzel ve en güzel olmamız, sonra da en yakışıklı ve zengin prensle evlenip çocuk falan yapıp saraylarda mutlu olmamız gerekmiyor mu?

Peki eğer, masallar böyle değil de, bambaşka olsaydı, kız çocukları başka hayallerle büyüseydi dünya nasıl olurdu?  Sanki, aslında başka bir dünya mümkündü ve bu dünya bir türlü olmadı hissinden fenalık geldi.

Ben de Andoria isimli evrende geçen Alternatif Pamuk Prenses, Rapunzel, Cinderella ve Deniz Kızı’nı baştan yazdım. Bir türlü çizimleri yetişmeyince, bastırmaya falan da fırsat olmadı. Ben de beklemekten vazgeçtim ve artık paylaşmak istedim.

Masallar yayınlandıkça, bu linklerden güncelleyeceğim.

Pamuk Prenses

Rapunzel

kitap_4

 

Masallar: Yeşer Sarıyıldız

Logo ve Manipülasyonlar: Ender Diril

İllüstrasyon: Rahime Boran

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir