Zeynep Öz-Akıl Ağrısı

Ama Keşke Seninle

By  | 

‘Seviyor mudur yahu?’

Yazı: Zeynep Öz

Bu sabah uyanıp, o sahnelerin filmlerde olduğunu düşündünüz. Dün sabah ise ne kadar mükemmel bir çift olabileceğinizi. Bu gece marketten bir şişe şarap alıp, salonun tekli koltuğunda neye üzüleceğinizi şaşırdınız. Dün gece ise umudunuz vardı; mutluluktan evin içinde dönüp durdunuz.

Bu ay, bir adım ileriye gitmesini beklediniz. Geçen ay ise zaten o adımı attığınızı düşündünüz. Her mutluluk, her üzüntü her ikisi de kendinizi kandırmaktan fazlası değil. Bunu da en çok otobüs yolculuklarında farkettiniz. Düşünmemek için kulaklığı çıkartıp uyumaya çalıştınız. Onlarca kez sordunuz arkadaşlarınıza; ‘Seviyor mudur yahu?’, ‘Umrunda değil mi onun yoksa?’.

Onlarca kez ortada cevaplar aldınız. Onlarca kez arkadaşlarınızın olumsuz cevaplarına kızdınız. Onlarca kez o bara gidip ‘Barmeni bi alabilir miyim buraya?’ dediniz; onlarca kez gene bira-tekilada karar kıldınız.

Dışarıdan dünyanın en mutlu insanı sayılırdınız belki ama; onunla Paris’e gitsem çok mu, dediniz. Bir arada ne kadar uyumlu, ne kadar eğlenceli bir çift olacağınızı düşünüp durdunuz.

Sonra bir sabah uyandınız; onunla bir çift olabilmeniz için onu aylarca beklediğinizi farkettiniz. Onunla olacak olsaydınız; olurdunuz. Olurduk değil mi? Olmuyorsa zorlamayacaksın, felsefesine bağlandınız şimdi de.

Ama keşke seninle Paris’e gidebilseydik; keşke en sevdiğimiz şarkıyı açıp en sevdiğimiz şarabı içseydik.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir