https://www.youtube.com/watch?v=IDrFIrZF0hY

Anasayfa

Ana Yar Gibi Yar

By  | 
Anneler günü geride kalırken kendi adıma kocaman bir “OHHH” çekiyorum.,
Çünkü her anneler gününde, bazılarını tenzih ederim ama “müşfik, çilekeş, adanmış, düşünceli, ince gören, tam yerinde laf koyan, her şeye kadir, kinayeli, klişe hafif etine dolgun, anaç anneler” viralleri sarıyor her yanı.
ev annesi
Tüm genellemeler gibi, bu da yanlış, bu da manasız.
Sanki  hiç bir anne kocayla aşk tazeleyeyim derken tekilayı çok kaçırıp hamile kalmadı, sanki hiç bir anne düşen çocuğuna “ya kedi götünü görmüş yara sanmış” demedi, sanki hiç bir anne çocuğu bakıcıya bırakıp spora, sinemaya, meyhaneye, konsere gitmedi, hiç bir anne kendini detoks ve diyete vermedi, sanki hiç bir anne veli toplantısını unutmadı, çocuğuna küsmedi, bir adama aşık olmadı, sanki çocuktan öte tüm dünyavi zevkler doğumla birlikte sıfırlandı ve o her zaman neşeyle çocuğun yüzüne baktı ve hep çamaşırları asmakla, keki çırpmakla kalan zamanını da uzak gözlüklerini takıp tontişlik yaparak geçirdi öyle mi?
Ben anneyim ve şu virallerle geleceğimden nefret ettiriyorsunuz söyleyeyim, korkutuyorsunuz beni.
Ben çocukların sırtına ter bezi koyduğumda değil, maçta kaleye geçtiğimde gurur duyuyorlar benimle, saçlarını hatasız bir çizgi ile yana yatırıp taradığımda değil de, kendi saçlarımın arasına kırmızılar, morlar attığımda daha bir mutlular, ıspanaklı gül böreğime değil, tepsiye serdiğim pizza hamurunun üstüne ne isterseniz koyun dediğim öğünlere bayılıyorlar.
motocu anne
Bir gün uyuyakalıp bir şeyler kaçırdığımızda çılgınlığımıza seviniyorlar, gece sokaklar keyifli geldiyse; o gün de banyo yapmayıveriyoruz, evde yemek yapacak hal kalmadıysa dolaptaki dondurmayla geçiştiriveriyoruz, kızıyorum çünkü yaramazlar, çok yaramazlar.
Ama uslu olun deyince sakil duruyor çünkü yaramazlığı geç öğrendim; yaramazım.
Toplu bir delilik hali, bir hanede 4 kişi yuvarlanıp gidiyoruz kuralsızlıklarımızla.
Büyüdüklerinde de gelin-damat adaylarına sarma saramasam da, bir dertleri olduğunda rakısına buz atar konuştururum.
Gönül ağrısını, sızısını alırım.
Yara bandını revir de yapıştırır, en güzel poğaçayı Çamlıhemşinli pastacılar yapar zira.
Hadi itiraf edin, bir gün yeni bir mutfak robotuna sahip olduğu için mutlu olan bir kadın olmayı mı tercih edersiniz yoksa google aramasında isminiz yazılınca facebook adresinden öte bir şeyler çıkan bir kadın olmayı mı?
Çocukları mutlu etmenin, onları yedirmek, içirmek, üstlerini örtmek, kaybolan eşyalarının yerini bilmekten öte yolları var, gurur duyulacak işler bırakmak gibi.
Bir gün ihtiyaçları olduğunda, tüm o gurur verici işler bir yana, onların yanına koşacağınızı bilseler o yeter!
Yaşasın kendini de sevebilen ve tontişlikten hazzetmeyen anneler.
Hadi bize içelim!
woman partying

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir