baş tacı

Araf

By  | 

Herkes iki kişi arasında kalabilir. Herkes aynı anda iki kişiyi sevebilme gafletinde bulunabilir. Birinin heyecanıyla oradan oraya koştururken diğerinin durgunluğuna ihtiyacınız olabilir. Ama sıkışıp kalmak, sıkıştığı yerden çıkamamak kadar korkuncu yoktur. Bir yanda aylarca sizi arafta bırakan adam, bir yanda mutlu eden, heyecanlandıran?

Yazı: Zeynep Öz

İlişkiler birbirinden farklı ilerlerken şamar oğlanına dönen siz, ciddi anlamda ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Her insanla kurduğunuz ilişki bambaşkayken her seferinde yeniden bir şeyler hissetmeye çalışıyorsunuz. Aylarca uğraşıp bir adım ilerleyemediğiniz adama bakıyorsunuz; bir de bir haftada aranızda bir şeylerin var olduğunu açıkça söyleyebildiğiniz adama. Hayır gerçekten ne farkı var ki?

Aylarca her gece uyumadan önce umut ettiğiniz, zaman zaman gözlerinizi dolduran, bir yere varamadığınız o çirkin anların sonunda size açıkça sizden hoşlandığını söyleyen diğer adama bakıyorsunuz. Bakıp kalıyorsunuz. Heyecanına, merakına, sözlerine şaşıp duruyorsunuz. Sizin hiçbir şey yapmamanız gereken ilişkilerden oluveriyor birden. Kendinizi ona ve onun nefes alışına bırakıyorsunuz.

Herkes iki kişi arasında kalabilir. Herkes aynı anda iki kişiyi sevebilme gafletinde bulunabilir. Birinin heyecanıyla oradan oraya koştururken diğerinin durgunluğuna ihtiyacınız olabilir. Ama sıkışıp kalmak, sıkıştığı yerden çıkamamak kadar korkuncu yoktur. Bir yanda aylarca sizi arafta bırakan adam, bir yanda mutlu eden, heyecanlandıran? İki ilişkiyi karşılaştıramıyorsunuz bile. Oldukça korkunç bir durumun içinde mutlu olmaya çalışıyorsunuz.

Belki de çoktan ikisinden de vazgeçtiniz. Çoktan ikisine de verdiğiniz şansları geri çektiniz. Ne düşündüğünüze bile karar verememişsiniz baksanıza. Bu durumda ben de ne yapılacağını bilmiyorum; çünkü zaman zaman aynılarını yaşıyorum. İnsan bu durumda kimden nasıl tavsiye alabilir ki? Nasıl mantıklı ve rasyonel kararlar verebilir ki? Bir yanda uğraştığınız zamanların hatırası gibi duran o suskun adam, bir yanda sizinle uğraşan o hiç susmayan adam…

Ne ben karar verebilirim buna, ne onlar, ne de başkaları. Her şey olacağına varır, demekten ileri gidemediğimiz bir noktada en iyisi güzel bir şarkı açıp dinlemek. Belki dışarı çıkıp biraz bahar havası almak, ya da biraz daha sabretmek. Emin olana kadar. Kendinizden, onlardan, birinden.

Dünyadan emin olana kadar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir