mb büyüteci

Aşka Tapan Beyinler

By  | 

Gerçek, aykırı, masum ya da saplantılı… Aşkın çeşitleri ve onların gerçek nedenleri… Belki de ‘Onu neden seviyorum?” sorusunun cevabı…

“Değişken bir yapıya sahip olduğum için romanlarımda birbirlerinden çok farklı karakterleri gayet doğal bir şekilde oluşturabiliyorum. Normal hayatımda pek de hoşuma gitmeyen bu yapımın roman karakteri yaratırken bana bu denli kolaylık sağlaması garip bir mesaj gibi… Kim bilir belki de yazmak için yaratılmışım…”

Günlük hayatınızda hiç kullanmadığınız bir ifadeyi kullanıyor, kendinize yabancı bir karakteri oluştururken sanki ruhunuza o yabancı kişinin ruhunu koyuyorsunuz. Ve kitap bitene dek bedeniniz büyük bir alıcı gibi onlarca ruhu misafir ediyor. Yazmak çok özel bir şey ve bunun gerçek anlamda bir ağızdan anlatılması imkânsız. Akıl oyunları gibi…Yazar ve okuyucusu arasındaki ruhsal alışveriş… Okuyucu romanı okurken aynı anda bütün duygularını harekete geçirecek bir anlatımla karşılaşıyor. Kitaplarda anlatılan aşk sadece iki sevgiliyi ya da sevgiyi değil, ihaneti, nefreti, sapkınlığı, deliliği ve daha birçok şeyi içerisinde barındırıyor.

Gülfidan Özgür romanlarının özelliklerden bir diğeri hiçbir şeyin ilk başta göründüğü gibi olmadığı gerçeği…
Bu da sizi gerçeğin ne kadar gerçek olabileceği sorusuyla baş başa bırakıyor.

‘Sanırım Adı Aşktı’ isimli duygusal yükü oldukça ağır olan ilk romanında bunu çok iyi ifade eden, aşkın var edici ve yok edici gücünü yüreğinizde, tutkunun zehrini ise damarlarınızda hissettiren Gülfidan Özgür, ‘Aşka Tapan Beyinler’ ile birbirlerine sıkı sıkıya bağlı karakterlerin farklı hikayelerini ele alıyor.

Haziran 2012’de raflarda yerini alan Aşka Tapan Beyinler’de de okuyucu yine aşkı ve yaşamı sorgulayacak, kitaptaki karakterlerden birine bürünüp belki de ‘’kendisiyle’’ o romanı yaşayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir