baş tacı

Aslında Ne İsteriz?

By  | 

Neyimiz yoksa onu isteriz, sahip olduğumuzda ise onu da istemeyiz.

ce9ed5fc482f84a68c1f3e3f1e50-660x522

– Zayıfsak “Çok yiyorum ama kilo alamıyorum!” deriz, kiloluysak da “Keşke incecik olsam.” deriz. Hep diğerine özeniriz.

– Sezonda o ceketi almayı çok isteriz.Çok pahalıdır, yine de ne yapar ne eder bir şekilde alırız. Sokağa çıkınca algımızın açıklığından mı nedir sanki herkesin üstünde görürüz. Bütün hevesimiz kaçar. Onu giymek istemeyiz. Bir gün “vintage” olana kadar dolabımızın içine gömeriz.

3267237484_d23b0000c6_o

– Sürekli ilgi gösteren bizi el üstünde tutan bir sevgilimiz olsun isteriz. Bazen öylesi denk gelir. “Of bir rahat bırak bu kadar ilgi gösterme bunalıyorum!” diye söyleniriz. Kısacası bundan da hoşlanmayız.Üstümüze düşmeyen hatta mümkünse hiç ilgi göstermeyenine delice bağlanırız, kör aşık oluruz.

– “Kıskanmayan erkek mi olur?” deriz. Öyle biri girer ki hayatımıza kıskanılmaktan iğreniriz. Daha “relax” bir ilişki istiyorum diye sayıklarız. Relax olanı da bulursak onda da huzursuzluk çıkarırız. Sonuç : Sen artık beni sevmiyorsun!

coiffeur

– Saçımızı boyatırız. Aklımız bir diğer renkte kalır. Bilgisayardan saçma programlar bulup başka renklerdeki saçları yüzümüze montajlarız. Yakışıyor mu yakışmıyor mu diye bakarız. Sonuç yine hüsran olur yani, kısa bir süre sonra “bir çılgınlık” yapıp yine kuaförün yolunu tutarız.

– Sevgilimiz her şeyi bize sormasın, biraz da kendi düşünsün isteriz. Mesela plan yapılacaksa bana kafa yordurtmasın, kendi halletsin diye huysuzluk ederiz. Bir süre sonra “Off ikimizin yerine de niye hep sen karar veriyorsun?” diye şikayet etmeye başlarız.

Kitchen-Mess

– Yemek yapan erkeği seksi buluruz, ama sonrasındaki dağınık mutfak yüzünden günlerce söylenebiliriz.

– Ailemizden uzakta yaşıyorsak evde bir anne olsun, ona şımaralım, anne yemekleri yiyelim, hatta eve geldiğimizde her şey hazır olsun isteriz. Aileyle de yaşıyorsak evde 3 dakika oturup kendimizi dışarı atarız. Sonuç : Off anne bir rahat bırak yaa!

asadsaf

– Kıvırcık saçlıysak düz saçlı olmaya özeniriz, gider yağmur, çamur, kar demeden ısrarla fön çektiririz. Sonra da “Ay bu çok kafama yapıştı, çok sönük oldu.” der bunu da beğenmeyiz.

– Bir sürü kıyafetimiz olsun isteriz. Koyacak yer bulamayınca “Çok kıyafetim var ama hep aynı şeyleri giyiyorum! Her şey üstüme üstüme geliyor! Bu dolaplar bana yetmiyor!” diye şikayet ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir