Cilt Tahtası

Avon BB Krem

By  | 

Yazan : Ceren Gümüşel

Twitter.com/votkalimonn

Avon BB kremi tanıtmaya başlamadan önce, BB krem nedir ne değildir kısaca bahsedelim.

BB krem, cildi pürüssüzleştiren, kusurları hafifçe kapatan, cilt tonunu eşitleyen; bir nevi hafif bir fondöten diyebiliriz. Fondötenden ayrıldığı kısım ise, ciltteki gözenekleri tıkamaması ve bir sürü yararının olması, kapatırken nemlendirmesi. Hafif yapısı itibariyle, cilt kusuru çok olmayan, sadece daha sağlıklı bir görünüm isteyenler için birebir. Ben de bunlardan biriyim. Kapatılacak pek bir kusurum yok ama suratıma hiçbir şey sürmeyince ‘’noldu ya hasta mısın?’’ sorularından nefret ediyorum. Havalar da ısınmaya başlayınca, yüzde kilolarca boya varmış gibi gözüken ağır fondötenlerden kaçıp bb kremlere sığınmak en güzeli.

forex

BB krem çıkaran markalar furyasına Avon da eklendi nihayet. Yaklaşık 1 haftadır her sabah makyajımı yaparken kullanıyorum ve izlenimlerimi sizlere aktarmak istiyorum.

avo solutions bb krem

Avon BB kremin 8 etkisi var.

1-Cilt tonunu daha sağlıklı gösteriyor

2-Nemlendiriyor

3-Cilt tonunu eşitliyor

4-Kızarıklıkları gideriyor

5-Kusurları kapatıyor

6-Pürüssüzleştiriyor

7-İçerdiği spf 15 ile cildi ultraviyole ışınlardan koruyor

8-Canlı bir görünüm sağlıyor

 

Light ve Medium olmak üzere iki tonu var. Çok beyaz iseniz Light’ı, bronz iseniz Medium’u öneriyorum.

Ben buğday tenliyim ama Light’ın bana fazla açık geleceğini düşündüğüm için Medium tonunu kullanıyorum. Eğer siz de benim gibi iki tonu da tutturamazsanız, avcunuzun içine sıkıp biraz da yüz nemlendiricinizle karıştırınca rengini açabilir, hem de daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

etiket1Pembe alt tonlu bir krem. O nedenle cildinin alt tonu sarı olanlarda pek de homojen durmayabilir.

Parlak bitişli. Yani sürdükten sonra kaskatı, mat bir görünümle karşılaşmıyorsunuz. Hatta biraz güneş vurdu mu ışıl ışıl gözüküyorsunuz. Fakat parlama sorunu yaşayanların, yağlı cilde sahip olanların üzerine transparan bir pudra geçip sabitlemelerinde fayda var.

Ürünün hipoallerjenik olduğunu da ekleyelim. Atopik veya hassas cilde sahip olanlar rahatlıkla tercih edebilir.

Kremin yapısı ve cilde yayıldıktan sonraki hali ise şu şekilde;

480115_10201185560262401_1651119409_n

Uzun lafın kısası, BB krem tam benim aradığım türden bir ürün olduğu için piyasadaki pek çok markanınkini denemiş biri olarak söylüyorum ki; Avon BB krem benim en sevdiklerimden oldu. Gönlüme taht kurdu! Hafif, doğal görünümlü, terleyince akmayan, ciltle bütünleşen bir ürün arıyorsanız Avon BB kremi gönül rahatlığıyla öneriyorum!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir