baş tacı

Berkin

By  | 

269 gündür yaşam mücadelesi veren, 45 kilodan 16 kiloya düşen Berkin Elvan artık bu dünyada değil. 23 Haziran 2013 AKP Erzurum mitinginde “Polise emri ben verdim” diyen Recep Tayyip Erdoğan isimli şahıs tarafından öldürüldü. Bu gerçeği bile bile yarın gidip bu adamı destekleyecek herkesle ömür boyu sürecek bir husumetim var artık.

Berkin

Çünkü artık senin adın Ahmet, Mehmet, Ayşe falan değil. Senin artık kendi karakterin yok.

Senin adın “Eminim Berkin Elvan artık uyanmıştır ” diyen Memet Şimşek.

Senin adın “Suç işleyecek kadar büyüdülerse ceza çekecek kadar büyümüşlerdir (Kadın çocuk gereği ne ise yapılır)” diyen Melih Gökçek.

Senin adın “AKP iktidarında ülkemizde her çocuğun sağlıklı yaşama hakkı garanti altına alındı.” diyen Egemen Bağış.

Senin adın “Öldürülen binlerce Suriyeli çocuk için üzülmeyenler hatta ne işi var Suriyelilerin Türkiye’de diyenler Berkin’e üzülürler mi? Samimi değiller.” diyen Meryem Gayberi.

Senin adın “Ayık kafayla seçim sandığını bulamayanlar. Sarhoş kafayla sokaklarda eylem yapıyorlar.” diyen Şamil Tayyar.

Senin adın ” Polise talimatı ben verdim. İşgal kuvvetlerini mi izleyecektik? Oralar temizlendi.” diyen Recep Tayyip Erdoğan.

Cahil değilsin. Eğitimsiz değilsin. Bunca yolsuzluğa rağmen şikayetçi olmadığına göre fakir fukara da değilsin. O halde;

Katilsin. Zalimsin. Suç ortağısın. Baban ihalelere girip iş alsın da zenginleşeyim diye düşünen göt yalayıcısısın. Ağzından Allah’ı düşürmeyen, profilinden ayet&hadis eksik etmeyen, cennetten bir köşe kapmak için dünyayı yangın yerine çevirmekte tereddüt etmeyen puştun tekisin. Sen kafasına tazyikli su yiyen vatandaşın videosunu ahahahaha diye paylaşan bir şerefsizsin. Ustasının ağzını yüzünü yaladıktan sonra Berkin için kolpadan taziye mesajı yazacak kadar utanmazsın. Kıçı kırık otobüs duraklarına, o canım seramiklere insan hayatından çok daha fazla önem verdiğini “Ben şiddete karşıyım ama göstericiler de böyle böyle yapıyor” diyerek itiraf eden bir zavallısın.

Kötü kalpli insanları 12 senede tanıyamayan bir insan, en az onun kadar kötü kalplidir. [https://www.facebook.com/YeniSafak/photos/a.10150442008080769.389734.191453580768/10152380498295769/?type=1&stream_ref=10]

Bir zamanlar arkadaşın olduğum için kendimden utanıyorum. Seninle aynı mahallede yürüdüğüm için kendimden utanıyorum. Seninle aynı atmosferin altında soluduğum için kendimden utanıyorum.

Hepiniz insanlığın omuzlarında yüksünüz. Hepiniz eziyetsiniz.

En az Türkiye Cumhuriyeti devleti kadar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir