baş tacı

Bir Diş Macunu Denedim, Öpüşüm Değişti

By  | 
Bilmezdim diş yüzeyinin bu denli pürüzsüz ve kaygan olabileceğini…

Yazı: Ayşen Aksakal
aysen.aksakal@madambrownie.com

Yüz kişiye sorsak; en seksi bulduğunuz 5 şeyi söyleyin desek; kıpkırmızı bir ruj ilk beşte derhal yerini alır. Lakin işte

öyle her kadın süremez kıpkırmızıyı. Dişler bembeyaz olmalı, diş macunu reklamındakiler gibi olmalı. Yoksa çiğ ciğer yemiş gibi görünürsünüz ki bu da hiç seksi değil.
Şahsen ben de kırık beyaz tabir edilebilecek renkteki dişlerimle ancak bordo ruja niyetlenebiliyorum.-dum!
Geçenlerde İpana, Galata Building’te bir tanıtım yaptı. Yeni diş macunu Pro-Expert’i anlattı. 12 senedir üzerinde çalışılan kalay florür formülünü, tartar, diş taşı, hassasiyet problemlerini anlattılar.  Ben içimden bağırıyordum; “Ben de üflemeden çay içmek, eritmeden dondurma yemek istiyorum.”

Türkiye’de diş fırçalama oranı haftada bir’miş! Tamam ortalamanın oldukça üstündeyim lakin bu nafile fırçalama çabalarımın buzlu mojito sızlamalarına bir katkısı olmuş değildi. Zira fırçalamada ne fırçanın ne de macunun önemini bilmezdim. (Bilemedim onu ben, bilemedim.) Zaten Türkiye’de diş eti rahatsızlığı oranı da %90 gibi tahmin ediliyormuş. Ben de çoğunluğa tabiyim demek ki.
Neticede bize İpana Pro-Expert denettiler. Hissetmesem böyle yazmazdım; hani epilasyondan çıkmış bir kadın nasıl da sürekli elleri ile bacağının pürüzsüzlüğünü sınarsa, benim dilim de sürekli dişlerimde. Bilmezdim diş yüzeyinin bu denli pürüzsüz ve kaygan olabileceğini.

Bir de dişlerimin ön yüzeyi kadar arka yüzeyi de temiz şu an; onu da bonus olarak anlatayım. Ahir ömrümde ilk kez geçen hafta elektrikli diş fırçası kullandım. O kahramanın adı da  “Oral-B Triumph”.  O minik başlıklarla fırçalayınca ağzım o kadar ferahladı ki, bir öpücük balığına döndüm. Nasıl ki manikür sonrası kadeh tutuşumuz değişirse, iyi bir göz makyajı sonrası bakışımız derinleşirse, bende de bir “öp beni sevgili, kaçırma bu lezzeti” durumu oluştu.
Diyeceğim o ki; evinizde iki ayda bir kullanılan bir katı meyve sıkacağı, yatak altında duran bir vücut şekillendirme aleti, iki sıkımdan sonra vazgeçilmiş selülit kremi gibi başarısız yatırımlar var değil mi? Yazık oldu onlara ödenen taksitlere. İşte paranın alabileceği en iyi ve en başarılı ” kendini şımartma aleti ” buymuş meğer.
Şimdiye kadar diş macunuma çilek kokulu asetondan bile az bütçe ayırdığım için, diş fırçamı rengini beğenerek seçtiğim için kendimi kınıyorum. Pro Expert’i bir deneyin. Piyasa fiyatı da el kreminden pahalı değil; 9,90 TL. Kokusu da naneli sakız gibi değil, sağlık kokuyor. Akabinde yaşadığınız ferahlık, sağlık ve check up yaptırıldığında ya da çevre vergisi yatırıldığında yaşanan o “kendin için doğru bir şey yapmış olma” hissi, sizi de benim gibi adım adım  Oral-B Triumph’a götürecek.
Esenlikler dilerken beni keşke kırmızı rujla kahkaha atarken görebilseniz diyorum…
Hoş gülüşler ola!

1 Comment

  1. şirin baloğlu

    2 Mart 2011 at 18:07

    diş macunlarının çoğu şampuanlar gibidir,hiçbiri mucizevi etki yapmaz..işin özü doğru ve düzenli fırçalamaktır..:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir