RELATIONSHIT

Bir Erkek Nasıl Tavlanamaz?

By  | 

 

Bilirkişi: Tansu Karabulut

tansu.karabulut@madambrownie.com

Ortalıkta erkek tavlama adına bir sürü kaynak varken,  biz de literatüre bir yenisi eklemeyelim dedik. Onun yerine “Bir erkek nasıl tavlanamaz?” Ya da “Tavlamak için neler yapmamalısınız?” konusunda tavsiyeler vereceğiz, nacizane. Yalnız dikkatinizi çekiyorum, nasıl tavlanacağına dair bir taktik, en ufak bir ipucu bulamazsınız bu yazıda. Zaten kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş. İstediğim her erkeği tavlayan  bir kız olsam, burada işim ne arkadaş? Ama nasıl tavlanamaz konusunda bilgiliyimdir bak, hem kişisel deneyimler hem de çevremdeki gözlemler sonucunda.

Erkekleri tavlamak isterken sakınılması gereken davranışlar için buyrun başlayalım…

1-Yolda çarpışarak eşyalarınızı düşürmek: Çarpıştığınız kişinin size yardım etmesini bekleyerek muhabbet kuracağınızı düşünürsünüz. Filmlerin bir numaralı bu taktiğini kullanarak gerçek hayatta muvaffak olanı görmedim henüz. Çünkü söz konusu olan Türk erkeği canım. Gidip adama durduk yerde çarpıyorsun, bir de üstüne yere düşen kitaplarını toplamana yardım edecek nezaketi bekliyorsun. Muhtemelen “önüne baksana be kadın” der, arkasına bile bakmadan çeker gider.  Olan da yere düşüp hasar gören i-phone’nuna olur, sen zararlı çıkarsın.

2- Facebook’ta, msn’de, twitter’da duygusal iletiler girmek: Tavlamak istediğiniz erkeği düşünerek yazdığınız ciğer parlayıcı sözler ya da dolaylı mesajlar beklediğinizin aksine doğru kişiye asla iletilmez. Okuduğundan bile emin olmamakla birlikte, okusa bile asla üzerine alınmaz. Bir de video muhabbeti var tabii. Mesela o çok komik bir Türk filmi paylaşmış sayfasında, sen de çok komik başka bir Türk filmi paylaşmışsın. Aynısını paylaşmamakla “aslında seni takip etmiyorum; ama bak ikimizde aynı şeylere gülüyoruz” gibi bir mesaj vermeyi düşünüyorsun. Hatta o videoyu beğenmesini, yorum falan yapmasını bekliyorsun ki, muhabbeti ilerletesin; ama sen çok düşünüyorsun hayatım, hayat böyle ucuz stratejilerle geçmez. Kalk bir hayata karış, iki degaje göster, valla bak.

3-Barda yalnızken elindeki sigarayı hoş bir erkeğin yakmasını beklemek: Bu cümlenin her bir kısmına ayrı ayrı muhalefet olmak istiyorum müsaadenizle. Filmlerde, elinde sigarasıyla bekleyen kadının sigarasını yakmak için üşüşen erkeklerin hızı saniyenin % 5’i gibi bir süredir. Ama sen bunu gerçek hayatta yaparsan elindeki sigarayla dakikalarca, hatta saatlerce beklemek zorunda kalırsın mal gibi, olmaz. O yüzden elindekini hemencecik içip, belki birisi yakar umuduyla yenisini yakarsın. Ve böylece hiç sigara içeceğin yokken 1 paket sigarayı bitirmiş olabilirsin. Ayrıca üstüne basarak söylüyoruz ki, sigara sağlığa zararlıdır. Farz edelim, biri sigaranı yaktı ve zamanlaması da süper; ama  o kişi %95 ihtimalle hoş bir erkek olmayacak ne yazık ki. Bara kız bulmaya gelmiş, git desen gitmeyeceğin ve halk arasında “Abazan” diye tabir ettiğimiz biri gelir sigaranı yakarsa yaşayacağın hayal kırıklığını bir düşün, sonra gel konuşalım.

4- Erkeği etkilemek için saçını değiştirmek: Türlü numaralarla onun dikkatini çekmeye çalışmış, sonuç alamamışsın. Hani şu aklını ve zamanını derslerine ya da işine versen, yalnız ama başarılı bir kadın olabilme şansın varken, hem yalnız hem başarısız bir kadın olmakta ısrarcısın. Hiçbir giderin yok yani. Neyse son çare olarak kuaföre gitmiş, saçına kat yaptırmış ya da kırıklarını aldırmış olabilirsin; ama o fark etmeyecek. Bir de sonradan “saçımı bile fark etmedi” tribini atacaksın durduk yere. O da buna anlam veremeyecek ve senin ne kadar dengesiz biri olduğunu düşünecek.

5-Aynı zevkleri paylaştığınızı düşündürmek için restoranda ne idüğü belirsiz bir yemeği “aynısından” diyerek sipariş etmek: Şimdi, hiç denemediğin bir yemek için fikrini saklı tutma hakkın her zaman saklıdır; ama gözünün önünde yiyorsan iş değişir. Hele ki bu onun favori yemeği ise ve sen beğenmemişsen durumu nasıl toparlayacaksın, ha? Yemeği yemezsen “sen pek beğenmedin galiba?” der; ama sen “evet  pek beğenmedim” diyemezsin o saatten sonra. Çünkü o yemeği biliyormuş, hatta seviyormuş edasıyla “aynısından” diyerek sipariş ettin bir kere. “Yoo hayır, pek aç değilim sadece” dersen o da “o zaman ziyan olmasın ben yiyeyim bari” der ve yer. Düşün yani sen onu tavlamak için açlıktan kıvran, o höpür höpür senin tabağındakileri de yesin gözünün önünde. Nerde bu işin romantizmi? Yazık oldu, aç kalan zavallı midene.

İşte geldik en sevdiğim kısma. Erkek tavlamak adına verilen tavsiyeler içinde en sevdiğim budur sevgili okur, lütfen dikkatle okuyunuz.

6- Parkta oynayan çocukların topuna durduk yere bir şut çekmeye kalkışıp, çektiğiniz şutu parktaki hoş bir erkeğe çarptırmak ve sonra da özür dileme bahanesiyle muhabbeti kurmak: Bu saçma taktiği üzerine oturduğu uzvu kaynak göstererek kim uydurmuş Allah aşkına? Normal şartlarda o şut vurmak istediğiniz hedefe değil, gider parktan geçen yaşlı birine çarpar büyük ihtimalle. Hem de çocuklar oyunlarını bozduğunuz için gıcık olurlar size, çıkışırlar. Tüm bunlardan sonra o hoş çocuğun önünde rezil olursunuz, olan o olur yani. Yapmayın böyle şeyler.

7- Trip atma ve kapıyı çarpıp çıkma: Nasılsa peşimden gelir diyerek, bağırdın çağırdın, tribini attın ve kapıyı çarpıp çıktın. Şimdi bu “ bir erkek nasıl tavlanamaz kılavuzu” ise, ortada tavlanamamış bir erkek var demektir. Tavladığın erkeği bile bu şekilde peşinden sürüklemek zor iken, bir de tavlayamadığın bir erkeğin bu davranışından sonra senin peşinden geleceğini düşünmek hayalperestlik değil de nedir? Gelmez boşuna bekleme. Sonra paşa paşa geri dönüp özür dileyen sen olursun. Üstüne bir de “sen kendi kendine sorun yarattın, ben seni hiç sallamadım zaten” edasıyla “hiç önemli değil” der, ağzının payını almış olursun.

8- Dolaylı mesajlar vermek: Mesela sen 3 ay önce Star Wars baskılı bir t-shirt için “ne de güzelmiş” dedin. Geçen gün de D&R’da Star Wars dvdlerinin indirime girdiğini söyledin. Hazır Sevgililer Günü de yaklaşıyorken Star Wars’un dvd setini hediye alması için ipucu verdin diye düşündün kendi içinde. Hani biz kadınlar erkeğin her dediğinden bir anlam çıkarır da iletişimin içine ederiz ya,  he işte onlar öyle yapmıyorlar. Daha basit düşünüyorlar.  Yani demem odur ki, böyle dolaylı mesajları bir erkeğin anlama ihtimali %0’dır. Hatta eksidir, yoktur öyle bir ihtimal. Kapiş?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir