baş tacı

Bir Yaşam Biçimi Olarak: Tiril Tiril

By  | 

Günümüz kadınının parmak basılası sorunudur ulaşılmak istenmemek. “Artık bir arama da rahat durayım” demek. Burada günümüz kadını ben oluyorum.

Yazı: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

http://twitter.com/drygzl

Bazen, hayatımı bir şalvar ve ince bir gömlek ile geçirmek istediğim doğrudur, tiril tiril. İşte o zamanlar bütün tiril tiril şarkıları eve toplayıp, bir şekilde; bir huzur ve aynı anda bir umursamazlık haliyle elde içki, yok yere dökülecekmiş aman halılar kirlenecekmiş telaşından uzak bir kafayla tin tin dans etmek istiyorum. E zaten böyle bir dünyada halı da yok. Detay yok. Her şey oldukça küt ve net.

Bazen telefonu nereye koyduğumu unutuyorum. İşte o zamanlar en mutlu olduğum zamanlar oluyor. Bütün chat kanallarını offline a alıp kendi kendime, sinsi bir fare gibi internette dolaştığım oluyor. Dayanamıyorum yine bir şeyler yazıveriyorum. Sonra içimdeki o özlem, oraya buraya bulaşmış oluyor. Dans etmeyi de unutuyorum. Çünkü genelde ben böyle durumlarda çok yıkık oluyorum. Eksik olan yan neresiydi diye düşünmekten, zaten çok hafif notalara sahip, bıraksan uçacak gibi olan o anın tadını kaçırıveriyorum. Artık depolamayı bırakmış beynimin ağır yüklemeler sonucu yeni verileri kaydetmemesi sebebiyle ya da bir intihar sebebi olan “404 not found” yüzünden kafasını klavyeye vuran smiley gibi oluyorum. Sonra o enerji boşalmasıyla ne kafa kalıyor, ne de tatlı dünya! Ver yansın, bık bık konuşuyorum. Aman yahu… Şu dünyaya kaç kere geli… Şaka şaka.

Yani ara sıra, bazı bazı, hatta aslında çoğu zaman, belki de her zaman telefonu yorganın altına atıp kaçtığım oluyor. Saç baş dağınık, terliğini alıp markete bile gidemeyecek halde, altımda bir paçası yukarı katlanmış pijamayla ve elimde bazen kocaman mısır kasesiyle bazen de kocaman bir kahve kupasıyla bir yere yığılıyorum sanki hiç kalkmayacak gibi.

Neyse, ben biraz uzanıyorum.

Beni ararsan telefonla yer değiştirdik, yorgan altından seni duyamayabilirim. O da muhtemelen mutfakta kaşıklığın içindedir.

Yalancı öpücük.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir