baş tacı

Biri Eyeliner Sürmek mi dedi?

By  | 

“Of hayır ya çok iğrenç gözüküyorum:(” “Hayır ya bugün makyaj yapamadım dalga mı geçiyorsun??? :(”

Hadi itiraf edin hepimiz bir kere olsun bize gelen iltifatlara bu cevabı verdik. Hem de o sırada yüzümüzde “doğal” fondöten, “ten rengi” pudra ve yine “doğal” tonlarda bir allık varken. Kimseyi kandırmaya gerek yok. Madem makyaj yapıyoruz, bunun hakkını vermeliyiz!

Eminiz ki büyük bir kısmımız eyeliner sürmekten kaçıyoruz, ya da süren birini bulunca “Bana da! Bana da” diye yakasına yapışıyoruz. Biraz da tembelliğimizi düşünürsek eyeliner oldukça korkutucu gözüküyor. Aslında değil. Bir kaç provayla kolayca alışabileceğimiz ve bizi bir anda anlamlı(!) bakışlara kavuşturan bir makyaj malzemesinden bahsediyoruz. Yani alnınızın ortasındaki sivilceyi kapatan fondöten kadar gerekli ve el altında bulunması gereken bir şey aslında.

Gelelim bu eyeliner denen mucizenin çeşitlerine. Tek bir eyeliner alıyorsunuz, bir sürü farklı kadın imajı çizebiliyorsunuz! Mükemmel değil mi?

Kedi Kadın Bakışları

Kedi kadın dendiğinde aklınıza hemen çirkin lateks siyah çizmeler gelmesin artık, lütfen. Bu imajı yakalamanız bir fırça darbesine bakar.

Özellikle de eğer gözlerinizin çok yuvarlak olmasından şikayetçiyseniz bu yöntem tam size göre.

Gözlerinizin dibinden başlayıp çekeceğiniz düz bir çizgiyi tam gözünüzün bittiği noktada yukarı doğru uzatıp kuyruk yaparak bu görünümü yakalayabilirsiniz. İtiraf etmeliyiz ki oldukça çekici bir görüntü yaratıyor. Kedi görünümünü iyice abartmak istiyorum diyorsanız takma kirpik de takabilirsiniz. Yalnız bu eyeliner kuyruğunu unutup gözünüzü kaşımaya falan kalkarsanız başarısız bir “panda” makyaja sahip olma ihtimaliniz de yüksek.

Eyeliner biraz dikkat istiyor, önce bunu kabullenmeliyiz.

Yarım Eyeliner

Adından da anlaşıldığı üzere gözün ortasından başlıyorsunuz bu sefer eyelenir sürmeye. Gözlerinizin diplerine sürmediğiniz için sanki gözlerinizin arası daha açıkmış gibi durabiliyor.

Bu da makyaj hilelerimizden biri kısacası.

Eğer gözlerinizin çok yakın olduğunu düşünüyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Hem bu yönteme de biraz kuyruk eklerseniz oldukça seksi olabilirsiniz.

Denemesi sizden!

Çerçeve Eyeliner

Gözleriniz badem gibiyse yapmanız gereken tek şey bu aslında! Göz şeklinizi takip ederek altlı üstlü olarak kirpiklerinizin dibine eyeliner çekmeniz yeterli.

Hatta biraz daha cesaretli olun eyelinerınızı siyah göz kalemi ve siyah farla destekleyip buğulu bakışlara sahip olun.

Aslında yaratıcılık da size kalmış durumda!

Yalnız sizden bir kaç isteğimiz var, lütfen assolist makyajına kaçmasın o eyeliner kuyrukları. Bir yerde bitsinler. Lütfen abartmayın!

Yüzünüzün siyah bant çekilmiş şüpheliler gibi durmasını istediğini sanmıyoruz.

Makyaj yapın ama yine de doğal olun, yoksa o ilk cümledeki yalanlara insanların inanması pek de mümkün olmayabilir :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir