Boyayamıyorsan Yapıştır!

By  | 

Olduğunuz yerde durun, yapışkanlar geliyor!

Yazı: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

Yapışkan dediğime bakıp korkmayın, bu böyle üzerinize yapışan cinslerden değil. Duvar kâğıtlarını modası henüz geçmiş sayılmaz, ama duvarlar git gide rutinleşiyor sanki. Ve bu durum benim çok canımı sıkıyor. Evet, oturmuş ciddi ciddi bunu düşünüyorum. Arkadaşlarım bir bir ailelerinden ayrı evlere çıkınca ister istemez kendi ayrı ev hayallerime düşüvermiş buldum kendimi, çareyi de paylaşmakta buldum.

Herkesin dekorasyonla ilgili hayalleri vardır. Asla çok eşyam olmayacak. Mutfağı şöyle olacak. Odamda bunlar mutlaka olmalı vs vs… Derken eve çıkıyorsunuz ve ekonomi denen şey yakanızdan tutup sarsıveriyor sanki. Yok Amerikan mutfakmış, yok bar tabureleriymiş, salondaki kocaman tablolar falan birkaç sene sonra alınmak üzere ertelenip duruyor.

Ama şu son senelerde revaçta olan duvar çıkartmaları hem bütçeye uygun hem de o kadar şık ki. Herkesin zevkine uygun bir şey bulabilmek de mümkün neredeyse. Uygun stickerları seçerek hem evinizi boğuculuktan kurtarmış oluyorsunuz, hem de ona bir kimlik kazandırıyorsunuz. Evimin kimliği olsa ne olur demeyin, yaşanılan alana özen gösterilmesi gerektiğini düşünürüm ben. Aslan yattığı yerden belli olur sonuçta, ayrıca hayatınızdan keyif almak istiyorsanız çevrenizden başlamak iyi bir fikir olabilir.

Evinin duvarlarına resim çizenler çok özenilesi mesela. Ama boyayamıyorsan yapıştır! Üstelik çok seçeneğin var, bu konuda yaratıcı olmak zorunda da değilsin. Evet, bu biraz hazıra konmacılık oluyor; ama herkesin çizim yeteneği olacak diye bir şey yok. Ben uğraşırım diyorsanız, kendi yarattığınız bir kolâjın yapışkan kâğıda çıktısını alarak da duvarınıza uygulayın. Aman adi bir kâğıda yaptırıp da duvarlarınızı da mahvetmeyin, kaş yaparken gözü çıkarmayalım. Bulduğum bir internet sitesinde, reklam tabelası yapılan yerlerde işinizi rahatlıkla görebileceğinizden bahsediyor. Arkası yapışkanlı kaplama kâğıtlarına da bastırabilirsiniz, bu konuda dijital baskı yapan yerler yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Onunla uğraşamam, uğraşsam da beceremem diyorsanız hazırları da var elbette ki. Semt pazarlarında biraz daha basitlerini bulabileceğiniz bu stickerların oldukça orijinal modelleri de mevcut. İnternet sitelerinden kolaylıkla bulup sipariş de verebilmek mümkün. Ufak bir araştırma gerekiyor (Araştırma dediğim de çok büyük bir şey değil; google’a ‘duvar stickerı’ yazıyorsunuz, o kadar.)

Yaratıcılığın sınırlarını zorlayıp kullandığınız ürünlere kadar yapıştırabileceğiniz stickerlardan birkaç örnek sunuyorum. Bu konuda internet bir derya deniz olduğu için kimse alınmasın, kaynak google.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir