Anasayfa

Bu Neyin Kafası ?

By  | 

Sözlerime “uyuşturucu ne lanet bir şey?” diye başlamak isterim.

Tanıdığım hiç kimse hayatında hiç uyuşturucu kullanmadığı için de oldum olası “kafası” muhabbetini merak ederim. Kafası şöyle, kafası böyle, kafası nasıl? Kafası, kafa…

Les Baker V. aynı meraktan muzdarip olup, bir çalışma yapmış. İnsanlığa dev hizmet!

Uyuşturucu kafasını burada görüp, zaten niyetli değilsiniz de, iyice soğuyun istemiş (!)

Çeşitli kimyasalları kullanan insanların hangi maddeyi kullandıklarını, ne amaçla aldıklarını ve nasıl hissettiklerini bu kişilerin portrelerini üzerinde simgeleştirmiş.

 

Adderall denilen bir meret varmış; bunu kullanınca kendinizi inanılmaz konsantre şekilde yüzlerce sayfa okuyup yazabilir halde buluyormuşsunuz. Bir ara özellikle tıp öğrencileri arasında çok popüler olmuş.

Kafası böyleymiş, yan etkileri tabi ki saymakla bitmiyormuş, zinhar yanına yaklaşmayın diyorlar!

Adderall__880

Çok korkulan LSD’yi kullanan bir kadın, kendisini parkta bulduğunu, etraftaki her şeyi aşırı renkli ve halusinatif gördüğünü anlatmış.

Kendini kendi portresinde ifade ederken ki halinde ne kadar kafasının gittiğini görebiliyoruz!

Bu yaratıkları görmek için bunca çabaya ne hacet ?

LSD__880

Bir barda içki ile başlayan geceyi kokain bile bitiren bu kullanıcı ise sabahın saat 03.00’ündeki neşe, enerji ve inanılmaz açılmış ortam algısına inanamadığını beyan etmiş. Gel gör ki görseline bu neşe pek yansımamış…

 

 

 

Cocaine__880

 

 

Sıradaki vatandaş mantar yemiş, yandan yemiş, renkler dağılmış, kendisi saçılmış, tripten tribe girmiş, şansına neşeli bir yolculuğa çıkmış. “Müziği içimde hissettim, müziğin rengini hissettim” demiş. Ortamın renkli led ışıklarının hakkını teslim etmiş.

 

Mushrooms__880

 

Sırada görseli şık diye legal sanılan ama aslında bildiğin uyuşturucu özelliği olan marihuana var.

İçen miskinleşiyor, içen koltuğa kaynaşıyormuş. Bunu tecrübe eden arkadaşın kafasında içtiğinde başka şey kalmamış. Beyin bedava olmuş!

marihuana

 

MDMA diye bir mereti içenin yorumu ise, “ay bir neşelendim, bir sosyalleştim, onunla bununla kaynaştım, sabaha kadar durmadan dans ettim, hayatın anlamını bulur gibi oldum. Sabahına hepsi püf!” şeklinde olmuş.

 

mdma

Sözün özü; uyuşturucu tiksinç şey, ayyyy Aallah muhafaza. İyi ki yasak memleketimizde.

Zaten ihtiyacımız da yok, biz Avrupa ve Ortadoğu’nun en “kafası güzel” memleketiyiz.

Kendi kendimizi uyuştururuz biz, gerekirse gaza da getiririz. Kimyasala bitkiye ihtiyacımız yok, kaçak çayla lince girişen insanlarız, yolda kadını bıçaklasalar aşkından kıskanmış diye gülümseyebiliyoruz, savaş çıksa bizim mahallede çıkmadı ya diye düğüne devam ederiz.

Azıcık aklımız, kaygısız başımız. Bize ne? İçen düşünsün!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir