mb büyüteci

Bu Yaz Bütün Plajlar Penti

By  | 

Yazı: Madam Brownie

“Bu Yaz Bütün Plajlar Penti” Rio’nun en ünlü plajı Copacabana’da gerçekleştirilen çekimler, Penti’nin özgür ve yenilikçi ruhunu plajlara ve fotoğraflara taşıdı. Penti’nin cıvıl cıvıl, rengarenk “2012 Plaj koleksiyonu” bu yaz plajlara damgasını vuracak! “Penti 2012 Plaj Koleksiyonu” bu yıl renkli, farklı ve çarpıcı modellerle dolu! Penti’nin “fashion” gruba ağırlık verdiği yeni koleksiyonunda mayo ve bikinilerde pastel pembeler, nane yeşilleri, sakız tonları ön planda! Ayrıca, ilginç brodeler, danteller, güpürler bikinilerin içinde aksesuar olarak yer alıyor. Bu yılın trendi olan tek omuz ise, bikini ve mayolara değişik bir hava katmış!
Basic grupta ise; canlı renklerden oluşan düz modeller, straplez modelin farklı yorumları, hem küçük göğüs hem büyük göğüs için üstler, ince kenardan kalın kenara kadar her vücut tipine hitap eden altlar yer alıyor!
Penti’nin hem fashion hem de basic gruptaki tasarımlarında kullandığı canlı renkler, her bedene uygun modeller ve “karıştır&yakıştır” temasıyla hazırladığı koleksiyonuyla her zevke ve her vücut tipine hitap ediyor!
Penti Tasarım Direktörü Ayşin Bicioğlu; bu yılın mayo/bikini trendlerini özetlerken renklere ve kalıplara dikkat çekiyor.
“Mayo bu sezon çağ atlıyor. Birkaç sezondur uzak durulan ve klasik stilin dışına çıkmayan tek parça mayolarda büyük bir değişim gözleniyor. Boyundan farklı bağlamalar, transparan paneller, kontrast renkte biyelerle tek parça mayolar, altına giyilebilecek bir etekle adeta parti giyimine göz kırpıyor. Bikinilerde pastel pembeler, nane yeşilleri, kısaca sakız tonları ön planda . Ayrıca daha önce hiç görülmemiş brodeler, danteller, güpürler bikinilerin içinde aksesuar olarak yer alıyor. Geçen sezonlarda iç giyimden dış giyime ve aksesuarlara taşınan dantel detayını bu yaz bikinilerde görüyoruz. Bu sezon beyazlatılmış mercan ve mint renginin hakimiyeti var. Saks mavisinden kaçmak mümkün değil, üstelik mayoya çok yakışıyor. Sarı ve turuncu göz kırpıyor”
Penti 2012 Plaj koleksiyonunda çok fazla sayıda modeli hayata geçirdiğini söyleyen Bicioğlu;
“Penti’nin bu yılki koleksiyonunda tüm yaz sezonu boyunca iki haftada bir yeni ürün koyacak kadar geniş ve en önemlisi birbiriyle uyumlu modeller mevcut. Her model alt ve üst olarak ayrı satın alınabilir ve kişinin zevkine göre kombinlediği başka bir desen veya renkle kullanılabilinir. Mayonun can damarı olan kalıplardır. Bu yıl bu konuda çok iddialıyız. Her vücut tipine uyan kalıplar üzerinde çalıştık”
Plajların 3 Hiti! Bu yıl plajlara damgasını vuracak Penti 2012 Plaj kıyafetlerinden biri de Tatoo Bottom Bikini! Bir türlü cesaret edip yaptıramadığınız dövme desenine bu yaz hiç zahmete girmeden sahip olabilirsiniz. Tatoo Bottom ile güneşlendikten sonra çıkacak kalp desenine bayılacaksınız! Sadece Penti’ye özel bu tasarım bikiniyi sakın kaçırmayın!
Sezonun hiti olan tek omuz bikini ve mayolarda görmeye alışkın olmadığımız fırfır detayları Penti’nin Scarlet modelinde göreceksiniz. Girdiği her ortamda enerjisi ile dikkat çeken canlı, hareketli kadınlar için alev kırmızısı bir bikini. Bu bikini ile plajın ilgi odağı olacağınız kesin.
Geçen sezonlarda iç giyimden dış giyime ve aksesuarlara taşınan dantel detayı bu yaz bikinilerde. Dorothy bikini pembe ve petrol renkleriyle bu akımın en güzel örneği. İnce parlak kumaştan volanların arasına saklanmış dantel paneller çok beğenilecek
Kim Demiş Mayo ile Göbeğim Çıkıyor Diye!
Penti’nin “Korse mayo” grubuyla vücudunuzdaki fazlalıkları gizleyebilir, daha formda görünebilirsiniz. İç astar yerine sıkılaştırıcı ince, rahatça kuruyabilen “power net” kumaşından üretilen mayolar göbek ve göğüs kısmını toparlıyor, sıkı bir görüntü veriyor, göğüsleri olduğundan daha formda gösteriyor.
Ayrıca, “Penti 2012 Plaj Koleksiyonu”nda yer alan, mayo ve bikinilere uygun plaj kıyafetleri, çantalar, peştamallar , havlular da plajlardaki şıklığı garantiliyor!
Bu Yaz Bütün Kadınlar Brezilyalı Kadınlara Taş Çıkartacak!
Penti, 2012 Mayo çekimleri için moda dünyasının son dönemdeki en başarılı ve en duru modelleri arasında gösterilen, moda devlerinin dönem dönem showlarında yer alan Fernanda Prada’yı seçtiklerini söyleyen Penti Pazarlama Direktörü Ayşen Uz, çekim için niçin Brezilya’nın en önemli plajı Coppacabana’yı seçtikleri konusunda da “Brezilya’nın Coppacabana plajının seçilme sebebi ise bizim koleksiyonumuzun konseptine uygun olarak tüm gün yaşıyan ve sürekli genç, hareketli, neşeli fıkır fıkır , renk renk ve cıvıl cıvıl bir plaj olması” diyor.
Penti Pazarlama Direktörü Ayşen Uz; tüketicinin ihtiyaçlarına göre hazırlanan Penti koleksiyonunu diğer markaların mayo koleksiyonlarından ayıran özellikleri ise şöyle vurguluyor: “Fashion ve Basic olarak iki grupta hazırlanan koleksiyonumuzun en önemli özelliği karıştır&yakıştır konseptiyle hazırlanmış olması. Sadece basic ürünleri değil, aynı zamanda fashion ve basic ürünleri de birbiri ile kombine edebiliyorsunuz. Böylelikle uygun basic altlarla fashion üstleri kombinleyerek en ekonomik şekilde hayalinize göre birçok fashion model yaratmış oluyorsunuz,”
Koleksiyonun diğer önemli bir özelliği de vücudun çeşitli bölgelerine form kazandırmaya yönelik olarak çeşitli kaplar kullanarak tasarlanan alt ve üst parçaların olması.
Her vücut tipine göre tasarlanmış alt ve üst parçaların mevcut olduğu koleksiyonumuzda problemli bölgelere göre seçiminizi yaparak etkileyici bir görünüme sahip olabiliyorsunuz. Örneğin küçük gögüslü ve kalçalı iseniz;göğüsleri büyük gösteren kaplı bir üst ve kalçanızı toparlayan bir alt seçerek, vücudunuzu dengeleyebiliyorsunuz”
Satışlardan çok memnun olduklarını, koleksiyonun mağazalara girmesiyle birlikte çok kısa sürede tükendiğini belirten Ayşen Uz, bunun nedenini şöyle açıklıyor : “Penti olarak mayocular arasında en yaygın satış noktasına sahibiz. Geniş bir ürün yelpazemizin olması ve fiyat kalite dengesinin başarıyla uygulanmış olması Penti’yi tercih nedeni yapmıştır. Bu yıl daha önceki yıllardan tecrübemizle ürün adedimizi arttırdık. Hem ürün çeşidi hem ürün adedi olarak geniş bir koleksiyonla çıkıyoruz tüketicilerimizin karşısına.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir