Cilt Tahtası

Dermokil Kese Kil

By  | 

Ayaklarının sızım sızım sızladığı, kafanın yan masada çok konuşan kadın yüzünden şişmiş olduğu o talihsiz günün sonunda, banyoya git makyajını sil, yüzünü yıka, peeling yap bıdı bıdı derken zaten az olan enerjin çoktan yerlerde sürünmeye başlamıştır bile. Üstelik kullandığınız çoğu ürün sonuç bile vermiyorken düşünüyor insan yani, niye bu çaba? Sen o kadar çalış çabala, yan masadaki kadın yanağındaki pürüzlenmeden bahsetsin mesela inceden de dalga geçerek.

Yazı: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

Hani böyle bazen kendi yüzünü tanımadığın zamanlar olur. Koşturmaca içinde aynaya bakmaya bile fırsat bulamadığın o zamanlarda genelde. Ayaklarının sızım sızım sızladığı, kafanın yan masada çok konuşan kadın yüzünden şişmiş olduğu o talihsiz günün sonunda, banyoya git makyajını sil, yüzünü yıka, peeling yap bıdı bıdı derken zaten az olan enerjin çoktan yerlerde sürünmeye başlamıştır bile. Üstelik kullandığınız çoğu ürün sonuç bile vermiyorken düşünüyor insan yani, niye bu çaba? Sen o kadar çalış çabala, yan masadaki kadın yanağındaki pürüzlenmeden bahsetsin mesela inceden de dalga geçerek. Ben anlamıyor muyum ‘Yüzün de çok fena olmuş şekerim, nemlendirici sürsene.’ derken sesindeki o incelmenin alt metinini! Ben de nemlendirici sürmeyi akıl edememiştim zaten. Yahu, gudubet ablacım; biliyorsun çok yoğunum, saçlarımı bile ortadan ayırıp arkadan toplayıp fırlamışım sokağa; şimdi ne diye moralimi bozuyorsun ki ayrıca? Üzüldükçe daha da kötü olacak cildim, çikolataya, cipse mi vereyim kendimi yani, bunu mu diyorsun?

Ben böyle böyle öfkemi atmaya çalışadurayım; Seda kese kil diye bir şeyden bahsetti. Siyah noktalara da sivilcelere de çok iyi geliyor dedi de, ben pek önemsemedim açıkçası. Hayır, piyasada o kadar çok ürün var ki. Hayattaki her şeye nötr bir tavrım varmış gibi bakan boş gözlerime aldırış etmeden ürünü tekrar tekrar tavsiye edince alayım bari dedim canım madam brownie. Çok da uygun bir fiyatı var. Kese içinde küçük küçük kil parçacıkları var, onları suyla macun kıvamına getirip mucize bekleyen yüzünüze sürüveriyorsunuz. Yaklaşık on beş dakika sonra gözle görülür farkı başlangıçta yalnızca ‘hissediyorsunuz’. Göremeyebilirsiniz; çünkü daha yeni kullanmaya başladınız. Dermokil Kese Kil’i haftada 1 kez kullansanız yetiyor ama.

Yüzünüze sürdüğünüz basit bir çamur parçası değil elbette, kilin yüze o kadar çok faydası varmış ki, öğrendim ben de. Üstelik yağlı cilt, kuru cilt ayrımı yapmadan hepsini eşit muameleyle, derinlemesine temizleyip pürüzsüz olmasını sağlıyormuş.

Ben denemedim; ama su yerine soda da deneyebilirsin diyorlar, farkı daha çok hissediliyormuş öyle olunca. Seda da su ve limon ile kullanıyormuş, çok az da zeytinyağı ilave ediyorum dedi. Bir dahakine ben de öyle deneyeceğim.

Üşenecek bir şey yok, çamurla oynamak her zaman zevklidir zaten.

Bir de şey var tabi, paragrafa ‘hani’ diye başlanmaz; ayrıca Seda olmasaymış ne yaparmışım. İyi ki varsın Seda…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir