Mesleğine Göre Erkek Tahlili

Doktor Sevgili

By  | 

Kadınlar için doktor sevgili; sosyal ortamlar için çılgın bir kredibiliteye sahip olmaktır. Yani kitap yazacağınıza, üst düzey yönetici olacağınıza, kendinize nal kadar elmaslar almaya kasacağınıza, bir doktor sevgili bulun, işte o an aileniz dünyanın en payidar ailesi olacaktır.

Yazı: Asya Yenizen

asya.yenizen@madambrownie.com

Diğer sevgililerin aile ve eş dost ile tanıştırılmasındaki gergin ortam asla yaşanmayacaktır. Zira herkesin bir doktora soracak sorusu vardır. Bevliyeci bile olsa fark etmez.

Biz kadınların da sürekli götünün başının ağrıdığı düşünülürse doktor sevgili sadece bir manita değil, el altındaki sağlık ansiklopedisi, beleşe sağlık sigortası, klas ortamların anahtarıdır.

Ancak; madalyonun arka yüzünü de görmek lazım; doktor sevgili ile plan yapılmaz, ha deyince tatile gidilmez, doktor sevgili henüz 40’lı yaşlarına gelmemişse bütçe sıkıntısı aşılamaz.

TUS stresi, mecburi hizmet, asistanlık, nöbet, acil ameliyat, habire arayan problemli hasta derken; kendinizi parmak kaldırıp “Ama ben? Ya ben?” derken bulursunuz.

Bir de otoriter mesleklerin karşı konulamaz cazibesine karşı kafayı yemek de var işin içinde. Doktoruna aşık binlerce kadın sayabilirim; ama burada isim vermek etik olmaz. O hastasını tanıyan ve anlayandır; işbu sebeple tabii ki de biraz da şakacı ya da naif ise, hasta da bu rahman ve rahim kişiye tapacaktır. Doktorun sevgilisi de kıskançlıktan saç baş yolan sığ kadın damgasını yiyecektir.

Doktora “kadın parfümü kokuyorsun” denmez; e doğaldır, cerrahsa, o gün 10 kadın memesi muayene etmiş olabilir, jinekologsa bir şekilde içine girdiği kadın sayısını düşünmek bile istemezsin, cildiyeciyse ayaktan tiksinmiş olabilir, dişçiyse hayatına cebinde macunla devam etmek zorunda kalabilirsin, anestezist ise, gece başına neler geleceğini bilemezsin.

Doktorlar kafaya göre alkol alamaz; hepsinin her an çağırılma riski vardır, bayramda muhakkak birileri öleyazar tatilini berbat ettiğini bilemeden.

Gene de iyidir doktor sevgili; kafa çalışıyordur bir şekil, yoksa tıp’a nasıl girip bitirsin, e kahramandır; deva dağıtır, sosyaldir; telefonu binlerce hastasında vardır.

Yani varsa bir seçenek değerlendirilesidir.

Bir de kongre mongre oluyor habire, şahane geziliyor doktorlarla, 40’a kadar sabredince, akabinde eve de koyuyorlar para sayma makinesini, sen artık bilezikleri şaklata şaklata ellilikleri tomar yapıp lastikle.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir