baş tacı

Efsane Oyuncuları Yeniden Bir Araya Getiren Dizi

By  | 

Efsane Oyuncuları Yeniden Bir Araya Getiren Dizi: Esir Şehrin Gözyaşları

Oldum olası ‘ayy Türkiye yapımı dizi mi izlenir ıyyy’ diyen insanlara ifrit olmuşumdur. Zaten bir süre sonra bu tarz insanların Son dizisini Lost’tan daha çok sevdiklerini, hayatlarını Aşk-ı Memnu’ya göre düzenlendiğini hep beraber gördük. Hakkını yiyorsun, bari yiğidi öldürme. Zaten Yiğit ismine de inceden zaafım mı var nedir, Yiğit Özşener başta olmak üzere tüm Yiğidolar’ın içten içe herkesi fethetme kabiliyeti var. O yüzden ben ne yiğidi öldürüyorum ne de hakkını yiyorum.

Yiğit Özşener gibi bir insanın da nasıl olur da hakkı yenebilir zaten. Adam senelerdir içinde yer aldığı her projeyi sivrilterek rayting rekorları kırdıyor. Ezel ile ikinci baharını yaşayan, zaman zaman İstanbul beyefendisi olan ama Kaybedenler Kulübü’yle de bize içindeki çekim gücü yüksek serseri ruhu hiçbir zaman saklamaya gerek duymadığını gösteren bir çılgın kendisi. Hangi karaktere bürünürse bürünsün aşkı için dağları bile delebilecek bir adam. Asi ama aşık, serseri ama duygusal.

Geçen hafta televizyonun fonda ses olsun diye açık olduğu bir gece,  Fox Tv’de kendisinin eşsiz sesi kulağımıza çalınınca ev ahalisi olarak aslan görmüş geyikler gibi dönüverdik ekrana. Ve şu an herkesin dilinde olan o replik bizim de beynimize kazınmış oldu; ‘’Neresinden vurulmuş diye sorarlarsa, rüyalarından dersin.’’

Ondan sonra başladık tabi ki neymiş bu Esir Şehrin Gözyaşları dizisi diyerek bakınmaya. Bir kere canımız ciğerimiz Yiğit Özşener Ferhat rolünde karşımıza çıkacakmış. Basına yansıyan haberlere göre de Şirin karakterinde Sedef Avcı’yla gücünün şiddetinden alan acımasız bir ailenin gölgesinde aşklarını yaşamaya çalışacaklarmış. Kadro bu kadar da sınırlı değil. Uzun süredir ortalarda görmediğimiz için yakındığımız Ruhi Sarı, Fırat Doğruloğlu ve Nail Kırmızıgül de kadroda yer alıyormuş. Bugün de koca koca billboardlar’da gördüğümüz üzere Koliba Film’den efsaneleşecek bir dizi daha geliyor; bakalım daha ne kadar sabretmemiz gerekecek bu görsel şölen için.

Dizinin teaser ve fragmanlarını izleyip; gözü, gönlü, kulakları açmak için buyrun efendim…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir