İlham Şatosu

Etek Modası

By  | 

Aslında her kadının vardır içinde mini etekli, topuklu ayakkabılı bir kadın.

Yazı: Tansu Karabulut

Aslında her kadının vardır içinde mini etekli, topuklu ayakkabılı bir kadın. Siz kendinize yakışmadığını veya rahat edemediğinizi düşündüğünüz için kotunuz ve converselerinizden vazgeçemiyor olabilirsiniz; ama lütfen “benim içimde yok öyle bir kadın” diye kestirip atmayalım bu etek mevzusunu. Eteğin ve topuklu ayakkabının bir kadını ne kadar çekici gösterdiği tartışmasız bir gerçek.  Hem modacılar da uğraşıyorlar yazık; her bedene, her tarza, her yaşa gidecek alternatifler için…

Mesela?
Kalem etekler

Son zamanlarda çok “trendy” olan kalem etekler sizi yeri geldiğinde ciddi üstelik zayıf ve hatta seksi gösterebilmeyi başarabilen bir etek çeşidi. Diz altında bittiği için kusurları da örtüyor ve giymemek için öyle pek bir mazeret gerektirmiyor. Bulabileceğiniz tek mazeret sabahları otobüsü yakalamak için bu etekle rahatça koşamamanız olabilir ancak. Yüksek belli kalem etekleri bu senenin vazgeçilmez trendlerinden olan ince bir kemerle ve uyumlu bir aksesuarla tamamlamanız önerileceği gibi, zincir saplı çantalarda çanta seçiminiz olabilir. Olmayabilir de. O kadarına karışamam artık ben, zevk meselesi nihayetinde.

Mini etekler

Gelelim yazın en havadar, bir o kadar seksi, aynı zamanda da cesaret isteyen eteği mini eteklere.


Ekoseli, parlak, renkli ve puantiyeli mini etekler günlük hayatınıza renk katacak. Hatta o kadar ki, altına güzel bir babet ya da sandalet geçirdiniz mi tadından yenmiyor.  Üstüne bir de bacaklarınız güzelse, sevgiliniz ve hemcinsleriniz tarafından kıskanılan, saçı başı yolunası kadınlardan biri olabilirsiniz böylece. Sokaklar bacak dolsun, şıklığın ve ilgi odağı olmanın tadını çıkarın o halde diyorum.

Kloş etekler

Çocukluk yıllarımızın modası kloş etekler. Hangi dönemde çocuk olduğunuz fark etmez, her çocuğun bir kloş etek modasına denk gelmişliği vardır. Bak mesela yıl 2010, hala moda. Kloş etekler çok eğlenceli modellere sahip. Üzerinize tişört, jean ceket ve bağcıklı spor ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Kendinizi daha genç ve enerjik hissedeceğinize eminim.

Jean etekler


Jean kumaşını kim icat etmişse, aklına fikrine sağlık diyorum. Yaz-kış vazgeçilmez. Pantolonunu da giyiyoruz, eteğini de, ceketini de hatta ayakkabısını da.  Bu yaz da jean eteğiniz yoksa, artık hemen koşun temin ederim derim size ancak, ne diyeceğim başka? Zira jean etek modası hiç bitmeyecek gibi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir