15 Erkeğe Sorduk

Evlenilecek Kızlar Var

By  | 

Evlenilecek Kızlar Var

Ben hem eğlenceli bir kızım, hem de evleneceğim bir gün, ikisi aynı anda olmuyor mu nedir, bir aydınlatın bizi beyler!

Yazı: İrem Ezgi Işık

twitter.com/iremezgi_

Kim bu bize sormadan adımızı koyup, sınıf sınıf ayıranlar???

Yaş 25 olunca, arkadaşların dostların, nişanı düğünü artınca, siz düşünmeseniz de, kulağınızdan sinsi sinsi girip, aklınızda yer etmeye başlar, “evlilik”.

Ay evet siz hayatta evlenmezsiniz 30 yaşından önce, evet evlilik size göre değil, siz özgür kızsınız.. Bunlar için külahımı bırakıyorum ben size.

15 tane yakışıklıyı sıkıştırdım, “Bi bakın beyler, bir anlatın..” dedim, “Nedir bu evlenilecek – eğlenilecek kız muhabbetleri?Ben hem eğlenceli bir kızım, hem de evlenicem bir gün, ikisi aynı anda olmuyor mu nedir, bir aydınlatın bizi” dedim..

“Evlenecek” beylerin sorulara verdiği cevaplar bir hayli “eğlenceli” oldu. O zamaaaaan: Madam Brownie Gururla sunar:

Soru :
1) Hangi kız için/ nasıl kızlar için  “İşte evlenilecek kız!” dersin?

2) Hangi kız için “Çakkıdı Çakkıdı oynaşalım kız” dersin?

3) (Bonus olarak, merak ettim, dayanamadım, sordum)Son olarak, eş olarak seçeceğiniz kadının futbol ile ne kadar alakalı olmasını istersin?

Eray – 29

1)Saygılı,anlayışlı ve düşünceli, bunun yanında hamarat, aşkını belli eden,bencil olmayan ve altını çiziyorum bana göre; koluma taktığımda herkesin güzelliğiyle değil, karakteriyle alkış bir kız için, ‘işte evlenilecek’ kız derim.

2)Para harcamayı seven, mini etek aldığında dünyalar onun olmuş gibi tepki veren, küsme-barışma olaylarında pahalı hediyeler isteyen, arabaya oturma sevdalı, geceleri alemlere akan, eve giriş çıkış saatleri belli olmayan kızlar, eğlenilcek kızlardır.

3)Sadece derbi maçlarda veya Türkiye Ligi’nde değil, bir Arsenal-Wigan maçında veya Real Madrd-Levante maçında bile hakemin kararını sorgulayan bir eş isterim ben :)

Tolgahan – 23

1)Sadık ve kendine güveni olması yeterli.

2)Kendi tarzım bu şekilde olmadığı için herhangi bir kızda bu özellikleri aramam. Denk gelse bile çok ilgimi çekmez bu tip bayanlar

3)Futbol ile orta derecede alakalı olsun fakat tuttuğum takım (Bjk) ile biraz fazla alakası olabilir.

Mehmet Ali – 22

1) Onu ilk gördüğümde, benim olduğunu bana hissettiren kız için evlenilecek kız derim, tanımlar yeterli değil, burada hissiyat söz konusu.

2) Barda tanıştığım kıza derim.

3) Gs li olsun da futbolla alakası olmasa da olur. :)

Sedat – 25

1) Öyle ya da böyle bi kız, evlenilecek kızdır demek zor. Ama çay içmesini seven, gülmesini bilen, kombiyi 2′ ye getirip, sarılıp yatabileceğim kız, evlenilecek kız olabilir.

ucu çok açık ya

2)Bu daha kolay bir soru çünkü onlar  hemen belli eder kendini ya. 3 saniye göreyim, sesini duyayım, tamamdır. Bakışı, kıyafeti, cümleleri, gülümsemesi, garsona sipariş verişi, facebook iletileri, cep telefonunun ekran görüntüsü, ojesi, ruju.. Aklınıza gelebilecek her şeyi ile belli eder. Biz de eğleniriz..

3) Televizyonun üzerinde  danteli, boynunda BJK atkısı olsun isterim. Cipsler paketten çıkmış, bira kapakları açılıyor, balkondan ince bi esinti geliyor odaya. Takım kadroları açıklanıyor, maç başlıyor, oturuyor yanıma.. İdeali bu be :}

Murat – 24

1) Aslında evlenmeyi düşünmüyorum ama huyuma uygun birini bulursam güzellik önemli değil evlenebilirim.

2) Gösteren ama elletmiyorum numarası yapan kızlarla eğlenirim :))

3)Çok değil sadece benimle maçları izlesin ama holigan olmasın, yeterli.

Burak – 23

1) Her şeye  muhalefet olmayan, gülüşü güzel,zeki, az buçuk futboldan anlayan, anneme olan sevgimi kabullenebilecek, kendisinin hayatımda 2. kadın olacağını bilerek yaşayacak bir kadın mesela. Durun daha bitmedi, mesela gamzesi olsa hiç fena olmaz ve aptal,boş şeylere trip yapmayacak.

2)Cakkıdı cakkıdı sakız çiğniyorsa, yerli yersiz dekoltesine başvuruyorsa, herkesle her muhabbeti yapıyor, özelini özel insanlara saklamamayı tercih ediyorsa çok pis eğlenirim onunla!

3) Tribün kızı olmaması gerekiyor, çok net. Bilgisi olsun ama abartı olmasın, benim gibi bir kadınla evlenmek istemem :}

Umut – 26

1)Bana verdiği değeri aileme de vereceğine inandığım kız, benim için evlenilecek kızdır.

2) Yanımda gözü-başı oynuyorsa,hayatında bir erkek arkadaşı olduğu halde onu düşünmeden kafasına göre hareket ediyorsa, o kızla evlenmem.,

3) Beşiktaş bir aşktır. Evleneceğim kız ya Beşiktaşlı olmalı ya da saygı duymalı çünkü hayatımda ki 3 ağır toptan birisi, takımımdır.

Ahmet – 31

1) Mutfakta aşçı, yatakta fahişe derler ya, argo olsa da, tam istenilen budur, evlenilecek kız için.

2) Güzeldir, çekicidir ama salaktır. Çok eğleniriz birlikte ama hayatımın kadını olmaz. Eşim zeki bir kadın olmalı.

3) AMAN! Bir de onun fanatikliğiyle uğraşamam statlarda! Aynı takımı destekliyorsak güzel olur, farklı takımsa ve fanatikse kavga çıkar, orta seviye iyidir, benden az olsun.

Onur – 23

1) Maximum vaktimi onunla geçirmeyi yeğliyceğim, bunun bana bir keyif , huzur , gülümseme olarak geri döndüğünü

hissettiğim, arkadaş ortamlarımızda veya aile içinde de rahatlıkla bana eşlik edebilecek, dürüst bir hatun olması gerekir. Bu uyumu öğrenebilmemiz için, hatunun içinin güzelliğini keşfedebilmek için olmazsa olmaz ilk şartım tabi ki dış güzelliği.

2) Eğlendiğimiz kızların da elbetteki güzelliğini ön plana koyduktan sonra; Arkadaş ortamına her türlü , aile ortamına ise hiç bir türlü sokulmaycak kız tiplemesidir. Mümkün mertebe her kıyafetinde dekolteyi tercih etmesi beklentiler dahilindedir.

3) Tuttuğum takımı (Beşiktaş) tutmasını çok isterim. Olmazsa ileride ufak tefek çatışmalar bizi bekleyebilir.

Erman – 24

1) Mütevazi, alımlı, kibar, vasıflı bir kadın benim eşim olacak.

2) Hepsi? hahaha Şaka şaka. Rahat kızlar işte ya…Nasıl tabir edilir? Her şeye gülen, sorumluluk almayı sevmeyen, konuşmaları rahat, argo olmasa da açık seçik konuşabilen, yani girdiği ortamda bile özelinden bahsedebilen bir kızla güzel vakit geçirilir ama çocuğunuza anne yapamazsınız.

3)Mümkünse ilgilenmesin ben seviyorum. Ara sıra benimle dünya kupası ve çok nadiren derbi izliycek kadar olması yeterli.

Bora – 25

1) Modern, cumhuriyet yanlısı, benimle alkol içebilen, yeteri kadar kıskanç, bir o kadar anlayışlı, playstation’ıma, maç seyretmeme karışmayacak, aynı zamanda da ev işlerinden anlayan, biraz evcimen, sade bi hatun.

2)Gittiği her ortamda farklı olmak için çaba gösteren,Herkes çay içerken kola içen, ama herkes kola istese bu sefer milkshake içecek olan hatun. Bilmiyorum ki anlatabiliyor muyum? Olduğu ortamda yüksek sesle konuşmaya çalışır, dikkat çeken hareketler yapar. Dikkat derken, aslında bilgisizliğini ortaya koyar yani.

3) Taktik-teknik yorumlara girmeme sınırına kadar. Takımını sevsin, başarısını istesin, deli olsun, ama saha içine karışmasın. Beceremiyorlar zira.

Emre – 20

-1)Bir kere bir halkbilim bölümü öğrencisi olarak kız kavramına karşıyım. Dünyada iki cinsiyet vardır kadın ve erkek. benim için evlenilecek kadın bir kere Beşiktaşlı olmalı. Sonra dürüst olmalı. Yalan söylememeli diyemeyeceğim çünkü yalan söylemeyen insan yoktur. Az yalan söylesin. Bir de sevsin beni. Bu kadar.

2)Eğlenilecek kız gözlerinden bellidir zaten. Gözleri fırıl fırıl döner. Bakışlarıyla etkileyen kız eğlenilecek kızdır bence. Çünkü evlenilecek kız davranışlarıyla etkiler.

3) Yeni tanıştığım bir kadınsa ofsaytı bilmemeli. Onu müsait bir zamanda ben anlatmalıyım:) Ha eğer biliyorsa da, bilsin yahu. Ne zarar gelir? Eş olarak seçeceğim kadın benimle oturup maç izleyecek, yeri geldi mi hakeme küfür bile edebilir.

Melih – 22

1) Aile kavramı çok önemli benim için. Aileme benden fazla saygılı olmalı. Gerekirse haftanın 3 günü dedikodu yapmalı annemle :)

Sevdiğim bir kadınla evleneceğim için, ikili ilişkilerin sıkıntılarını yaşamayacağıma inanıyorum, evcimen bir insanım ben,nasıl olsa alttan alır, bir şebeklik yaparım, ütü hariç her ev işine yardım ederim. Benzetme yaparak toparlayalım : Evlilikten beklediğim tek şey ”beraber fırında makarna” yapmak.

2)Hal ve hareketlerinden anlayabiliriz öyle ablaları. Dış görünüşleri ortalamadır. O kol kırık gibi durur sürekli ve güzel olduklarına inandıkları ucuz çantaları asarlar kollarına , aşırı uzun tırnaklarının arasında bir telefon durur sürekli.. Tarz olacağım derken aynılaşan kızlardır işte. Kişiliğini öğrenmek için zaman harcamaya bile gerek yoktur.

3) Benim alışverişe ilgim kadar futbolla ilgisi olsun.Bben straplez’i biliyorsam o da ofsaytı bilsin yeter.

Koray – 25

1) Klasik bir cevap olarak oturup kalkmasını bilen ama bundan da önemlisi sadakati beyninde özümsemiş kızlar için evlenilecek kız derim.

2)Genelde çok kolay tavladığım kızlarla bir ilişki içinde bulunmam. Çünkü orda ben değil de bir başkası aynı şekilde yaklaşmış olsaydı onunla olacağını düşünürüm. Bu durumda  onun için önemli olan benden hoşlanması değil, herhangi birinin ona yaklaşmasıdır. Olmaz o kızdan.

3)Futbol veya herhangi bir konuda eşimden tek beklentim sadece bildiği kadar konuşması. Futbolla ne kadar haşır neşir olacağı onun bileceği iş.

Aytek – 30

1) Evlenilecek kadın, görmüş geçirmiş olmalı.. Erkeğine nasıl davranacağını, onu nerelerde onore edeceğini, nerelerde onunla ilgili açık vermeyeceğini iyi bilmeli. Gittiği her yerde onu temsil ettiğini -tam karşılığı olarak erkek de kadınını temsil eder- unutmamalı, imajı bu olmalı. Erkek, kadına göre yanlış bir adım attığında, kadın misilleme yapmamalı -sidik yarıştırmamalı- Erkek bundan nefret eder. Dırdır en önemli mevzu.  Dırdırı minimumda tutmalı kadın… Ve erkekten beklentilerini, isteklerini uçlarda yaşamamalı, çıtayı, şartları göz önünde bulundurmalı, buna göre yol haritası çizmeli. Bunları başarabilen kadın, “evlenilecek kadın”dır işte..

2) “Eğlenilecek kadın” birkaç dakikada kendini belli eder.. Anlattıkları, giyimi, tarzı, yanındakilere yaklaşımıyla “şak” diye kendini ele verir ve bir erkek için av haline gelir. Mesleğimin bir getirisi olarak, bu tip kadınlardan yüzlercesini tanıdım.. Ha eğlendim tabii.. Zaten gece kulüplerinde yıllardır bu hatunlarla içli dışlı olduğum için, normal hayata döndüğümde bunları -normal insanlardan- ayırt etme yetimin neredeyse tamamını kaybettim. Sanırım yine kulüplere dönmem lazım.

3) Kadının futbolla alakalı olması erkeğin hoşuna gider.. Ben de birlikte olduğum kadında bu özelliği ararım elbette. Fakat kritik olan nokta; aşırıya kaçmaması. Futboldan, sıkı bir futbol takipçisi bir erkek kadar anlayan kadın iticidir. Örneğin; evet, mesela Beşiktaş’ın maçlarını her hafta takip etmeli, kadrodan en az birkaç kişi sayabilmeli ama ofsaytın ne olduğunu da tam anlamıyla bilmemeli aynı zamanda. Sonra ağız dalaşı falan oluyor, tatsız hadiseler. Velhasıl, ben “Siyah” dediğimde, karşımdaki kadın bana “Beyaz” dese yeter.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir