Takipte

Evlenmek Gerek

By  | 

Gurme: Derya Güzel /derya.guzel@madambrownie.com

Nil Karaibrahimgil- Evlenmek Gerek


Yaşım geldi

Annem dedi

Onun gibi evlenmek gerek

Aman gün almasın, otuzundan

Bir tane bulunsun aynı babasından

Nedir bu annelerin bizim aşk hayatımıza maydanoz olma istekleri, vallahi anlamıyorum. Evlilik aşkı öldürüyor anne desen, bakacaklar yüzüne biliyorum. Emin ol sana evliliği cazip göstermek için bin bir sebep sayacaktır. Aman, pes etme! Evlilik noter onaylı seks belgesi de annene, sonra da bassın tokatı.

Anne benim koşmam gerek

İstemiyorum pilav yapmak

Sana bir de torun gerek

İstemiyorum çocuk bakmak

diye sıralayıver hemen. Otuzunda yalnız ve özgür bir kadın olmanın rahatlığını, zevkini anlat. Tamam, insan bazı dönemlerde sığınacak bir kol, başını koyacak bir omuz arıyor. O omuz üzerinde yüzünün aldığı şekli umursamadan salya sümük ağlasın ve hala o erkeğe çekici gelmeyi başarsın istiyor. Ama arkadaşlar ne güne duruyor. Opsiyonun geniş hem; bir tane erkek mi, birkaç tane mi?

Hem;

Anne ben aşka inanmam

Önce âşık olmam gerek

Gözyaşlarıyla sulanmam

Evlilik benim solmam demek

Eskiden her türlü gider yapılıyordu, ok. Anne babalar hamamda karı, tarlada erkek beğeniyordu da çöpleriniz çatılıyordu. Şimdi o kadar kolay mı sanıyorsun; o bar senin bu bar benim dolaşıyorum, tarlada terleyen o kaslı – pardon ruhlu erkeği bulamadım anne. Şimdi evlilik aşkı öldürüyor diye, hiç âşık olmadan da evlenmemi beklemiyorsun herhalde.  Hayır, tanıyorsan hem beni sıkı sıkı tutacak hem de özgür bırakacak, hem sevecek severken de üzmeyecek, şöyle yakışıklı, uzun boylu, mis gibi kokan bir erkek helal olsun annecim, sen aşmışsın.

Şimdi benle kimler evlenmek ister?

Canım hem yuva kurmak hem eğlenmek ister

Öyle işte sevgili erkekler. Diyorsan ki bende aradığın tüm bu özellikler mevcut bar tuvaletinde numaramı aramana gerek yok, vakit kaybetmeden ara beni. Ben nikaha gün bile aldım; 0543 45. .. ..

O değil de Nil bile evlenmiş lan, duydun mu?!

2 Comments

  1. xoxo

    1 Şubat 2011 at 21:55

    kariyer yapalım; çocuk karın doyurmuyor; anca kendi karnını doyuruyor! :))

  2. ovye

    1 Şubat 2011 at 21:59

    filiz evlenelimmi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir