Anasayfa

Festivallerde Saçlarınız Da Işıldasın

By  | 

Festival demek; müzik demek, dans demek, çimlere basmak demek ve tabii ki de tarzını belli etmek demek.

Öncelikle, tabi ki ne giydiğiniz önemli; ama kıyafette rahat kombinler seçmek, her zaman en iyisi. Hangi çimde yuvarlanacağınız, hangi duvara yaslanıp ne kadar zıplayacağınız modunuzla birlikte değişiyor çünkü. En mantıklısı, aksesuar ve saçınızla tarzınızı yansıtmak.

çiçek1

Bu haftasonu birbiri ardına festivaller devam ediyorken, kaçırmayalım; sizler için biraz saç modeli bakınalım dedik. Bu modelleri seçerken dikkat ettiğimiz ilk şeyse, tabi ki de kuaför elinden çıkmış; ama evde alelade yapılmış gibi görünen saçları değil; gerçekten evde yapılabilenleri seçmek oldu.

 

Dağınık Saçlar

Tabi ki de en kolayı ve aslında en güzel görünenlerden biri, dağınık saçlar. Zaten model ne olursa olsun, saçınız mutlaka biraz dağınık olacak. Saç yapınıza göre biraz köpük ya da argan yağıyla saçınızı kabartın ve güneş gözlüklerinizi kimi zaman kafa aksesuarı olarak kullanarak, hiç yorulmadan tarzınızı yansıtın. Hatta günlük hayatta kullanamadığınız, ama çok beğenerek aldığınız şapkalarınızı topluma kazandırmanın da tam sırası.

1

2

 

 

Renkli Saçlar

Renkli saç modasına kapılıp çoktan mavi, pembe ya da mora bulandıysanız şanslısınız; ama renkli saça izin vermeyecek bir işiniz varsa bile, ruhunuzu yansıtmanız için saç tebeşirleri imdadınıza yetişiyor. Renkli bölümleri diğerleriyle karıştırarak küçük örgüler de yapabilirsiniz, renkten sonrası yaratıcılığınıza kalmış.

3

 

Örgüler

Örgü en basiti ve her zaman güzel duranı. İster aralara ince örgüler atın, isterseniz kalın tek bir örgü yapın ve dağınıkları toplamayın ya da daha marjinal olun ve örgülü topuz yapın. Yeter ki, örgü yapın.

4

5

6 7

Screen Shot 2015-05-28 at 6.37.47 PM

 

 

Çiçekler

Bahara ve yaza yakışan festivallere, en çok yakışan şeylerden biri de, çiçekler. Küçük ve kibar çiçekleri saç aralarına ekleyebileceğiniz gibi, büyük ve dikkat çekici çiçeklerden de çekinmeyin, taç yaptığınızda çok güzel duracaklar ve siz de minik bir piremses gibi görüneceksiniz.

8 9 10 11

 

Şalı Saç Aksesuarı Olarak Kullanmak

Bu senenin en büyük akımı, şalları ve eşarpları saç aksesuarı olarak kullanmak. Geniş saç bandı yapabilir, kendi modelinizi bulabilir ya da türban şeklinde bağlayabilirsiniz.

sal-baglama-teknikleri-2 Screen Shot 2015-05-28 at 6.30.17 PM

 

Saç Bantları

Şalları saç bantlarının yerine koyduk, peki saç bantlarımızı ne yapacağız? Çok basit bir cevabı var. Topuzların çevresini saç bantlarımızla sarmak çok çok güzel duruyor.

topuz-1 topuz2 topuz3

 

Tüyler

Renkli tüyler, hayatımızdan çıktığında çok üzülmüştüm. Hızla gelerek arayı kapattılar neyse ki. Saçınızın arasına renkli tüyler takmak da farklı ve dikkat çekici olacaktır.


tüy2

Screen Shot 2015-05-28 at 6.50.06 PM

 

Sim

Renkli ve parlak olmaktan çekinmediğimiz günlerdeyiz. Aşağıdaki modele bayılmakla birlikte, günlerce çıkmayacağı için cesaret edebileceğimi hiç sanmıyorum. Ama içinizde “Neden olmasın?” diyen varsa, durmasın denesin derim. Müthiş değil mi?

 

sim1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir