baş tacı

Gizemli Olamama Kılavuzu

By  | 

woman

Kadınların gizemli erkekleri sevmesi diye bir gerçek var. Böyle her şeyini çok anlatmayan, çok konuşmayan hatta belki de hiç konuşmayan sadece kafa sallayan erkekler kadınların çoğuna çok çekici gelir. Hiçbir şey yapmadan cool olmuştur bu adamlar.

Bir de cool ve gizemli olmaya çalışırken çok fena çuvallayanlar var ki konumuz onlar değil, sadece hatırlatmak istedik. Belki birileri fark eder de vazgeçer bu hallerinden diye.

Bir gizemli ola(maya)n kadınlardan bahsetmek istiyoruz. Hem bu kadar her şeyi didik didik karıştırırken kusura bakmayın ama kadınların doğasında gizemli olmak yok. İstesek de beceremiyoruz, iki ısrarda seriveriyoruz her şeyi ortaya. “Ay ama sakın ona söylemee”ler havalarda uçuşuyor. Bilmiyoruz ki gizemi falan çoktan kaybettik.

Bakın nasıl gizemli olamıyoruz size ispatlayalım:

1) Mesajlara ve aramalara geç dönerek merak yaratmaya çalışmak: Koskocaman bir hata. Karşı taraf sizi arar, bir daha arar ve hatta bir daha arar. Ekrana bakıp “bir daha arasın!” dersiniz ama aramaz. Arkasından mesaj atar “merak ettim iyi misin?” der, siz onu da görmemiş gibi davranırsınız. Unutma ki karşında bir Türk erkeği var ey Türk kadını. Muhtemelen ikinci mesajında ayarsız azarlamalar, “banane naparsa yap” lar havada uçuşacak. Hem sizi gizemli kadın olarak değil “bir haltlar karıştıran kadın” olarak damgalaması da an meselesi. İsterseniz vazgeçin bu hevesten.

2) “Canım bu konuyu daha sonra konuşalım, şimdi konuşmak istemiyorum.” : Sanıyorsunuz ki karşınızdaki erkek size bunu bir daha soracak ya da ne olduğunu gerçekten merak edecek. Biz şimdiden söyleyelim, tabi ki öyle bir şey olmayacak. Siz cümleye noktayı koyduğunuzda o zaten konuyu çoktan unuttuğu için bir daha sormasını beklemek gerçekten boşa kürek çekmek. Gizem yaratıp karşı tarafı meraklandırmaya çalışırken anlatamadığınızla kalırsınız, üstüne bir de içinizde patlar.

3) Bilerek Check-in yapmamak : Kabul ediyoruz bu çok da mühim bir ihtiyaç değil, ama bir tweet atmak yada fotoğrafa yorum yazmak kadar zevkli bir şey. Kim neredeymiş, nerede ne yenirmiş Foursquare’den bakan insan sayısı çok. Ama siz bile bile “sevgilim ben dışardayım” deyip check-in yapmıyorsanız ve bunu sırf karşınızdaki sizi “nereye gittin sen?” diye darlasın diye yapıyorsanız maalesef yine istediğinize ulaşamadan ortada kalacaksınız. Ertesi gün ilk buluşmanızda nasıl olsa “of dün akşam xxx’teydim çok güzeldi” diyeceğinizi düşünürsek akşam o gerilimleri boşuna yaşamayın bizce. Giderken net bir şekilde söyleyin, ne o sinirlensin ne de siz gerilin. Gizemli böyle olunmuyor :(

4) Kavga edip, hemen arkasından telefonu kapamak: Ne bekliyorsunuz? Kapınıza dayanmasını mı? Yoksa diğer sosyal mecralardan size ulaşmaya çalışıp ağzına geleni söylemesini mi? İkinci ihtimal daha yüksek. Sanıyoruz ki kimse “O TELEFON AÇILACAK” diye bir mesajla karşılaşmak istemez. Yine gizemli değil; kavgadan kaçan uyuzun teki oluyorsunuz farkındaysanız…

5) Kalabalık içinde az konuşmak : Kimseye bir şey anlatmamayı tercih edenler var. Onlara saygı duyuyoruz (nasıl yaptıklarını bilmesek de). Ama 5-10 kadın bir mekana gidip herkes neşeli neşeli gülüp eğlenirken köşede oturup insanları süzerek bakan ve hiç konuşmayanları anlamamızı beklemeyin. İşte onlar bırakın gizemli olmayı bildiğiniz gıcıktırlar. Ortamı geren, “of kesin sıkıldı ya” dedirtendirler. Konuşmayıp bir köşede mutsuz mutsuz oturacaksınız, evinizde oturun. Belki o zaman sizi merak eden çıkar, ha ne dersiniz?

6) Kocaman şapka, siyah güneş gözlüğü ve ağızda sigara : Birinden saklanıyor gibi duruyorsunuz kısacası. Ya da belki birini gözetliyor gibi? Siz karar verin… Sigaraya gelirsek, bu profille kiralık katil bile olabilirsiniz.

Kısacası doğal olun. Biri ya da bir şey olmak için uğraşmayın,güldürmeyin :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir