Cilt Tahtası

Göz Altın Mordur Belki De

By  | 

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@madambrownie.com


Finallerin bittiği gün yemin ederim ki, kendimi tam anlamıyla savaştan çıkmış gibi hissettim. Günlerin uykusuzluğu, yorgunluğu üstümde; acil kurtarılmaya ihtiyacım var. Peki ne yaptım? Tabii ki, soluğu kuaförde aldım.

Bi’ gece önce sıçtın mavisini görerek yatmışım zaten, sabah 5 dakika fazla uyku için vazgeçebileceklerim sesli söylediğim takdirde aleyhime kullanılmaya fazlasıyla müsait, kalkıp bir de makyajla saçla başla uğraşacak halim yok kesinlikle. Kuaför fırçayla kafamı çekiştirirken benim gözlerim kapanıyor bir taraftan; ama ısrarcıyım normal hayata dönüp son iki haftayı unutmak konusunda. Zaten bugünü bir atlatayım, üç gün yataktan çıkmayacağım diye düşünüyorum. –çıkmadım da-

Kuaför “Ne tarafa ayırayım?” diye soruyor, “Ya takıl işte sen kafana göre” diye cevaplıyorum esneyerek, sen düşün. Fön bitince bende bir canlanma, kendine gelme hali oldu tabii. Günlerce cadaloz gibi gezdikten sonra çekilen fön, estetik ameliyat etkisi yaratıyor bünyede. Hazır gazı almışken saç boyası mı alsam diye düşünerek girdim parfümeriye. Açıkçası bu benim en tehlikeli dönemim, ne isteseler satabilirler bana çünkü, o derece açığım. Saç boyasını aldım, “aa köpüğüm de bitmişti” dedim, sonra gözüm ortada büsbüyük yer ayrılmış standa takıldı. Garnier’ın yeni çıkmış bir şeyleri, çok süperlermiş. “Ne güzelmiş rengi, ne ki bu” dememle adamın “aa süper bak o, çok beğenirsin sen kesin, al mutlaka” deyişi bir oldu. Göz altı torbalarına ve göz altı morluklarına çok iyi gelen bir roll-on. İyi de benim ne göz altı torbam var, ne de göz altı morluğum; ama rengi de sahiden ne güzel öyle, yeşil yeşil…  Üzerini okuyorum uzun uzun, “monitöre çok bakanlar” diyor, hıh burdan yakaladık en azından. Çok bakıyorum ben, günümün %70’i monitöre bakarak geçiyor; dışarıda kahve eşliğinde izleyecek kar manzarası filan yok zira, İzmir burası. Kesin olur bana, kafein de varmış içinde. Kafeine bağımlılıktan ziyade, bağlılığım var; özellikle son günlerde iyice bağlandık birbirimize. Hmm peki bu ne? Aa sivilceler için… Asıl ihtiyacım olan bu işte. Üzerinde 5 saatte etkisini gösterir filan yazıyor, yemedim tabii. Daha önce başka şeylerin de üzerindeki yazılara kanıp aldım, bi’ numarası yoktu hiç birinin. Ama rengi çok güzel, alsam mı acaba? Aa adam toplamda 2 tl indirim yaptı ikisi için. Sonuç olarak ihtiyacım olmayan iki şeye 25 tl ödeyip 2 tl lik indirimle karlı bir alışveriş yaptım, evet.

Yalnız sevgili okuyucu, o kadar laf ettim ama; fark ettim ki, cidden göz altım mormuş meğersem benim. Şurda 3 gündür filan kullanıyorum, cidden etkisini gördüm. Roll-on soğuk soğuk iyi geliyor her sürüşümde. Çantamdan çıkarmaz oldum. Cildim de eskiden bozuk filan değildi; ama yazdan beri düzelmek bilmiyor. “Noldu, sevgilin mi aldattı da stres yaptın bu kadar? Hihahaho” diye gülen gerzek cilt doktoru kadına inat, sivilce için olan ürünü de çok iyi geldi. Sonsuza kadar düzelmeyecek gibi geliyordu artık zira. Yani hala düzelmiş sayılmaz tam olarak, ama iyileşme sürecine girdiği ilk bakışta fark ediliyor. Bu durumda diyebilirim ki; cidden karlı bir alışveriş oldu ve hayır, sevgilim filan aldatmadı, ne alakası var kadın, manyak mısın?

1 Comment

  1. sevinc

    1 Şubat 2011 at 22:00

    tavsiyenizi dinleyip almıştım hemen.. bu bölümde daha çok ürün bekliyoruz :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir