Takipte

Gümüşlük Limon

By  | 

Tamam diyorum, burası. Hemen mail atıyorum, “yazın gidelim mi?” gelen cevapla hayal kurma seanslarımız şiddetlenerek devam ediyor.

Yazı: Burçak Külcü

En lezzetli gün batımı..

Hayal bahçesi bence. Belki de Latife Tekin’in dediği gibi “Unutma Bahçesi”.

Çok aşık olduğum bir gün, hatırlıyorum. Plan yapmadığımız, hayal kurmadığımız zaman dilimi yok. Anı yaşarken gelecekteki anları nasıl daha unutulmaz kılarız diye düşünüyoruz sürekli. Bir gün bir yerde denk geliyorum, bir tanıtım olabilir, köşe yazısı olabilir, emin değilim. Tamam diyorum, burası. Hemen mail atıyorum, “yazın gidelim mi?” gelen cevapla hayal kurma seanslarımız şiddetlenerek devam ediyor.

Ben bir gün batımı hayal ediyorum mesela, aynı masada yan yana oturuyoruz, elimizde yaz ruhuna uygun rengarenk kokteyller falan. Birbirimize bakıyoruz, fotoğraf çekiliyoruz bir sürü, “çirkin çıktım bi daha çek” diye delirtiyorum onu, “sen çirkin çıkmazsın ki” diye numara yapıyor bana. O gün orada zaman dursun, hiç geçmesin, hiç gitmesin, hiç bitmesin istiyorum. Gümüşlük’te, limon’da güneşi batıralım, güneşi doğuralım, güneşin kendisi olalım istiyorum. Hayal tabii, olmuyor. Ne Gümüşlük’e gidebiliyoruz, ne birbirimizi tutabiliyoruz. Aşk bitiyor neticede.

Limon’a gitmek ya da limon’da yaşanacak güzellikleri hayal etmek için illa aşık olmaya gerek yok, Mesela aşık olmadığım, herhangi bir duygusal çalkantıyı barındırmadığım şu dönemde de ben hala limon’la ilgili hayaller kuruyorum. Birlikte olmaktan zevk aldığım, samimiyetini sevdiğim tüm kadınlar/adamlar olsa yanımda. Kocaman bir arkadaş grubu olarak işgal etsek limon’u. Tam tepedeki masada otursak, limon böreği yesek, gülmekten karnımıza ağrılar girse, sarhoş olsak, günü limon’da bitirsek, güneş batarken sessizliğe bürünsek, her birimiz farklı insanları düşünürken iyi ki yan yanayız desek.

Dedim ya, limon’un adı geçince dahi hayaller kuruluyor işte böyle. Olur da bu yaz kendinizi bir hayal bahçesine atmak isterseniz gümüşlüğü ve limon’u es geçmeyin, limon’da güneşi bir kez de siz batırın.

Ben mi? Ben bu yıl, güneşi farklı tepelerde batırmak için planlara başladım; ama kim bilir, yolum limon’a düşer, güzel bir kare fotoğraf çekilir, anılardaki yerini alır.

http://www.limongumusluk.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir