baş tacı

Hafiflemek – İşte Bütün Mesele Bu

By  | 

Düşen pantolonlarınıza sinirlenmiyorsunuz; paltonuzun o son düğmesi ne kadar rahat kapanıyor şaşırıyorsunuz. Bir mutluluk hali sürekli.

Yazı: İsmini Vermek İstemeyen Bir Penguen

Aynaya baktığımda mutlu olduğum bir bedenle karşılaşamadım hiç. Çok az. Kilo almadan önce işte. Sonrası iyilik güzellik olmadı pek. Pantolon ararken çıldırmak; kolları dar gelen gömleklerle mağaza kabinlerinde büyük mücadeleler verdim. O yüzden alışverişten nefret ederim -diğer kadınların aksine. Her şeyden önemlisi o zıp zıp çıktığınız merdivenler-yokuşlar var ya; işte onların benim ölümüm demek. O merdivenlere duyduğum nefreti hiçbir şeye duymadım şu hayatta. Ama bugün yani diyetimin 45. gününde şu 5 katı çıkayım dedim.

Hem spor olur hem kendimi denerim diye. 5.katın sonunda nefesim kesilecek gibi olmadı. Şoklar içerisinde mutluluktan ne yapacağımı şaşırdım.

45. günümde yaklaşık 10 kilo verdiğimi söylebilirim. Öncelikle diyete alışma süreci geçirdim. Kısarak değil, yararsız her şeyi çıkararak. Son bir haftadır birazcık sıkı gidiyor diyet ama insan her şeye alıştığı gibi buna da alışıyor. Düşen pantolonlarınıza sinirlenmiyorsunuz; paltonuzun o son düğmesi ne kadar rahat kapanıyor şaşırıyorsunuz. Bir mutluluk hali sürekli.

Aslında bütün bu ilerleyişe de inanamıyorum. Diyetisyenim Gonca Hanım’ın güleryüzlülüğü de her hafta biraz daha rahatlatıyor beni. Kolumdan 100 gr vermişim aman tanrım çok az diye nankörlük yapmıyorum; oh 100 gr hafiflemişim diyorum. Şimdi 10 kiloluk bir koca karpuzu vücudunuzdan attığınızı düşünün. Daha önce de dediğim gibi bu kanatlanmak değil de ne? : )

Bu arada Nutrismart bir yarışma başlattı; oldukça eğlenceli gözüküyor. En dengeli yemek tarifini fotoğrafıyla birlikte Gonca Güzel’e iletenler, erkek ve kadın olarak iki kategoride birinci seçilip ödül olarak 1 aylık ücretsiz beslenme danışmanlığı alacaklar : ) Kendi diyetisyenim diye demiyorum ama kendisiyle tanışmak sizde de çok şey değiştirebilir : )

Yarışma bilgileri için: http://on.fb.me/sewmfc

Dengede kalın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir