Anasayfa

Hiçbir Zaman Bir Elbise Değildi

By  | 

Her kadının içinde bir süper kahraman yatıyor ya da hepimiz 5 yaşından itibaren sıyırdığımız için gizli delilere dönüşüyoruz. Ben birincisine inanmayı tercih ediyorum ve pms olmadığımız günler dışında dünyayı kurtarabileceğimize inanıyorum.

Son dönemde kadınların sessiz ama etkili çıkışları, tüm dünya düzenine karşı olan “Yeter, sıktınız ama” tavırları çok ilgimi çekiyor. Yazar, programcı ve aynı zamanda aktivist olan Tania Katan da çişimiz geldiğinde koşa koşa gittiğimiz yere gidip belki de sıra beklerken hep baktığımız işarete bambaşka bir gözle bakmış ve “O zaten hiçbir zaman bir elbise değildi” demiş.

Kadınların gün içindeki algılarını tamamen değiştiren bu yaklaşımla, Tania’nın amacı, daha çok kadının teknoloji sektörüne girmesine sağlamak. Bir yazılım firması olan Axosoft’un program yazılımcısı olan Tania Katan, #ItWasNeverADress kampanyasını bekletiyor ve http://itwasneveradress.com/ adresinde, size de hikayenizi paylaşmaya davet eden bir web sitesi açıyor.

Tania diyor ki, “Bilimde, matematikte, politikada, sanatta, ibadette, sokaklarda ve evlerimizde, bilgili kadınlar maalesef keşfedilemiyor, göz ardı ediliyor ya da işten atılıyor.”

Sizce de dünyanın kadına bakışı değişirse, dünya değişmez mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir