baş tacı

IQ-EQ-AQ

By  | 

Boyu mu yoksa işlevi mi paradoksundan sıkılanlar; işte size son trend paradoks, IQ mu, yoksa EQ mu?

Yazı: Hatice Kulak

hatice.kulak@mbsays.com

http://twitter.com/haticekulak

Bi’ şey oluyor, eksik, anlayamıyorum sebebini, yani aslında hepsi akıllı çocuklar; içlerinden bazılarının Türkiye dereceleri, sonra ne bileyim yüksek lisansları, doktoraları tezleri madalyaları ödülleri ne bileyim bin türlü başarıları var. Var ama bi’ şey eksik işte!

Gerçekten bu konu üzerine çok düşündüm, çok fazla tez ve antitez ürettim sadece bir noktaya bağlamadım sonucu. Birçok farklı yerden çıkıp bir bütüne ulaştım, tümden de geldim tüme de vardım yani anlayacağınız…

Uzatmayalım bence; konu genel olarak erkeklik ile ilgili. Testesteron mu fazla oluyor bilemem bu adamlar gayet akılı, yakışıklı kaslı maslı iken bir eksik oluyor sizin de tam nerede olduğunu anlamadığınız; bir incelik yoksunluluğu, bir yavanlık bir kabalık, işte hani düz mantıkçılık falan siz anladınız benim ne demek istediğimi öyle bir şey yani.

Sonuç yok, ben EQ ya bağladım başka bir açıklama bulamadım bu adamlarda IQ yüksek ama EQ yok bu yüzden de incelik yok, kıvrım yok, öyle düz, öyle bodoslama adamlar işte.

Kısa yolcu, dürüst takılıyorum ayağına öküz gibi davranan bi’ hinlikten bi’ cinlikten uzak, leb demeden leblebiyi anlamayan…

Hani çok yakışıklı ama pek sevgilisi olamayan, ambalajı süper ama yiyince bildiğiniz yavan şekerler var ya; hah onlar gibi.

Ama bazı adamlar da var, hani ambalaj pek başarılı değil ama içinden enfes şeyler çıkıyor ‘ya bu çocukta ne var?’ diyoruz. İşte onda EQ var böyle ince, zeki hani pırıldıyor falan ‘serseri seni’ diyip sevmek istediklerimiz var ya, onlar da onlar.

Valla ben bu konu hakkında düşünmeye devam edeceğim, şimdilik konu ile ilgili bulabildiğim tek hipotez bu. Aklına bir şey gelen, ben buldum diyen bana ulaşsın.

Yoksa bi’ şey var ama anlamadım ne?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir