Takipte

Istanbul Design Week 2011

By  | 

Istanbul Design Week’in 6.sını bu sene Eski Galata Köprüsü’nde tasarım meraklılarını  buluşturmaya hazırlanıyor.

Yazar: Zeynep Özdoğan

Mekan olarak gerçekten çok hoş bir seçim yapılmış. Haliç’in iki kıyısını birbirine bağlayan Eski Galata Köprüsü’nün; IDW 2011 ile “Tasarım” ve “Şehir” kavramlarının birleştiği bir tasarım objesi olarak, katılımcılar ve ziyaretçiler için eşsiz bir deneyim olacağına eminim.

Istanbul Design Week, her sene önemli katılımcıları ile ön plana çıkan bir etkinlik ve bu sene de tam gaz olarak devam ediyor. Bu sene tarihi köprüye renk katacak isimler ise gene oldukça ses getirecek cinsten: Bread & Butter Başkanı Karl Heinz Muller, grafik tasarımcı Anthony Burrill, iF Design Awards Başkanı Ralph Wiegman, Tomoko Azumi ve mimar Amanda Levete .

Zaman olarak ise Eylül ayı ön görülüyor. IDW, içerik olarak ise dünyada tasarım konusunda öne çıkan ülkelerin seçkin tasarımları, dünyaca ünlü tasarımcıların konferansları, workshoplar ve sıradışı sergileri kapsıyor.

Bu senenin farkı ise IDW’in üniversite projelerine geniş kapsamlı yer verecek olması. Deneyim aktarımını önemseyen Istanbul Design Week, geleceğin tasarımcılarını da kendilerini göstermesine fırsat vermiş oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir