Ayın Dikkat Çekeni

Kadınlar Puma ile Futbol Öğrendi!

By  | 

IMG_4404Geçtiğimiz günlerde Puma’nın merkez ofisinde sıra dışı bir etkinlik gerçekleşti: PumaPlay. Biz de etkinlik kuşu Madam Brownie olarak yerimizi aldık. Kadınlara futbolu öğretmeyi ve merak edilenleri cevaplamayı amaçlayan etkinliğin konukları İbrahim Toraman, Emmanuel Eboue ve Nordin Amrabat’tı. Futbolcuların karizmasından gözlerimiz kamaşsa da asıl amacımız futbolu öğrenmekti.

IMG_4423

PumaPlay’de ‘Futbol konuşan kadın iticidir, kadınlar ofsaytı bilir mi ki, topuklu ayakkabıyla futbol topuna vursam?’ gibi klişelere girmeden futbolun eğlenceli yönlerini konuştuk. Rakip tanımayan Team Turquality Fifa Takımı bize futbolu ve oyun kurmayı anlattı.

Bu kadar teorik bilgiden sonra sıra pratikte!

IMG_4523

Team Turquality ekibinden bilgileri topladıktan sonra ‘E hadi oynayalım madem’ diyerek önce birbirimizle ve daha sonra da futbolcularla PES oynayarak Fifa’da kendimizi geliştirdik.

Daha sonra İbrahim Toraman, futbol hakkında merak edilen soruları yanıtladı, bu sırada Toraman’a gelen sorular arasında futboldan anlayan kadınlarla ilgili olanlar ise herkesi eğlendirdi.

IMG_4613

PumaPlay etkinliği taraftarlar ve futbolcular için futbol adına keyifli bir organizasyon oldu. Futbolcular TeamTurquality ekibinden konsol oyunu oynamanın inceliklerini, biz ise futbolculardan futbolu öğrendik. Dersin sonunda ise en yüksek not bu organzisasyonu düzenleyen Puma’ya verildi.

IMG_4948

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir