Kadın Kısmının Halleri

Kahve Ve Kurabiye Kokusu

By  | 

Hayalimdeki dünyada “hadi kalk gidiyoruz hayatları” yaşanıyor ve o dünya kahve ve kurabiye kokuyor.

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@madambrownie.com

Spontan yaşamayı hepimiz seviyor muyuz? Plansız programsız, aklımıza estiği gibi… “Ruh bu, di mi abi yeaa?”, “böyle yaşacaksın işte…”

Gece yarısı canımız kahve çektiğinde bile “uyuyamam şimdi, erken kalkmam lazım” diyerek vazgeçen biz insanların %80’i spontan yaşıyordur; sorsan.

Hafta içi herhangi bi’ gece, aklımıza gelen çok sevdiğimiz bi’ filmin en sevdiği sahnesini youtube, pardon dailymotion’dan izlemek yerine “evde dvd keyfi” yaşatabiliyorsan kendine, o zaman mutlusundur işte.

Yiğit Özgür’ün bi’ karikatürü vardı, yataktan kalkıp camdan dışarı bakan bi’ adam ve düşünce balonu: “bu ne lan, dünün aynısı…”

Sahiden, bu ne lan, dünün nerdeyse aynısı? Araya girip spontane gelişen “hadi kalk gidiyoruz”lar dışında..

Bazen o an yanımda kim varsa, “hadi kalk, gidiyoruz” diyorum… Tabi, buradaki gitmek her zaman gitmek demek değil, ya da benden çıkmak zorunda değil; bazen gecenin bi’ yarısı telefona gelen bi’ mesaj, bazen “sanırım sıkıntıdan çatlamak üzereyim” diyerek belindeki çatlakları gösterip uykumdan kahkahalarla uyandıran bi’ dost, bazen sanki yüz yıldır uyuyormuşum da prens gelmeyince mecbur kalkmışım hissi, bazense elime parfüm şişesi tutuşturup kareokeye başlatan başka bi’ “hadi kalk gidiyoruz” insanı…

Hayalimdeki dünyada “hadi kalk gidiyoruz hayatları” yaşanıyor ve o dünya kahve ve kurabiye kokuyor. Ve en önemlisi, o dünyada yaşamak için uykundan çalman gerekmiyor. Kim bilir, belki de hayalleri de uzun uzun değil de kısacık hızlandırılmış sahnelerle kurabildiğimizden, o dünyadaki spontaneliğin cildimize nasıl etki ettiğini fark edemiyoruzdur, sonuçta bu hayattaki en önemli şeyimiz; cildimiz.

Aa şey, pardon, bi’ anda 3 saat sonra kalkmam gerektiğini fark ettiğim için telaşlandım da.. Neyse yatayım en iyisi ben, kahveyi de sonra yaparım artık…

1 Comment

  1. Pingback: MEKANİK FANATİK | Madam Brownie

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir