Kadın Kısmının Halleri

Kapanan Pantolon Düğmesi

By  | 

Günlerce önünde dönüp durduğum mağaza vitrinlerini unutabileceğimi sanmıyorum.

Yazı: Zeynep Öz

Bir büyük beden olarak yıllarca çektiğim çileyi kelimelerle ifade edemiyorum. Üstünüze göre pantolon bulamamak mesela… İşin aslı o pantolonu bulsanız bile anca anneannenize hediye edersiniz. Sanki Türkiye’de büyük beden olan sadece yaşça büyük kadınlarmış gibi… Özellikle biz genç büyük bedenler için üretilen bütün kıyafetlerin modadan uzak olmaları tam bir hayalkırıklığı.

Örneğin bir ceket beğenirsiniz; ya kolları dar gelir ya düğmesi kapanmaz. Günlerce önünde dönüp durduğum mağaza vitrinlerini unutabileceğimi sanmıyorum. Senede bi kere tesadüfen bulunmuş bir elbisenin mutluluğunu da unutamam. Kilolu olduğunuz için hep bir suçlu hissettirme hali ya da sizden şık olmanızı beklememeleri… İkisi de oldukça kırıcı davranışlar. Ama dolabimiseviyorum.com ile tanıştığımdan beri yaşadığım rahatlığı anlatamam. Hem her türlü mekan ve durum için bir sürü kombin bulabiliyorum hem de yaşıma uygun şık modellere kolayca ulaşabiliyorum. Aslında bu kadar kolay olacağını da hiç düşünmemiştim.

Bu yüzden biraz şaşkınım da :) Ama artık ofiste de haftasonu buluşmalarında da üzerimde paspaye duran ve almaya zorladıkları kıyafetleri geride bıraktım. Hem pantolonların düğmesi kapanıyor; hem de o pantolon hep hayalini kurduğum pantolon oluyor..

Kötü bir hikayenin güzel sonu gibi :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir