baş tacı

Karda Mahsur Kalmanın Güzel Yanları

By  | 

Durum malum, her yer bembeyaz. Evlerde, okullarda, ofislerde hatta belki de arabalarda mahsur kaldı çoğumuz. O arabada mahsur kalanlara biraz laflarımız var ama. Bas bas bağırdılar arabayla çıkmayın diye, sonra da trafik oldu diye söyleniyorsunuz. Neyse…

Biz şimdi her şeyin iyi yanını görmeye çalıştığımız için size karda mahsur kalmanın güzel yanlarından bahsetmek istiyoruz biraz da. Biz inandık, siz de inanın…

Ofiste mahsur kaldıysanız;

Bazılarınızın eyvah dediğini duyar gibiyiz. Hele kendini patrondan patron sanan bir yöneticiniz ya da burnunda kıl aldırmayan ama bir o kadar da aslında bir şeyden anlamayan bir şefiniz varsa. Neyse konu bu değil.

– Kulaklıklarınız yanınızdaysa açın en sevdiğiniz diziyi, biraz da keyfiniz için klavyeyi tıkırdatın. Kimseyi dinlemek zorunda değilsiniz. Bu gazla bir sezonu bitirirsiniz… Ya da belki aylardır ertelediğiniz o filmi de izleyebilirsiniz…

– Uzun süredir hoşlandığınız çocukla aynı ofisteyseniz, karda mahsur kalma durumunu bir daha düşünün deriz! Ya bir de elektrikler kesilirse…

– Küçük toplantı odasında ofisteki yakışıklı ile kaçamak yapabilirsiniz ama Türkiye’ deki erkeklerin performans istatistiği göz önüne alınınca sadece yaklaşık 7-10 dakikayı iyi değerlendirmiş olacaksınız; değmez.

– Fotokopi makinasında kafanızın, burun deliklerinizin ve hayal gücünüzün yettiği  her şeyin fotokopisini çekebilirsiniz. Bir şey klişe olmuşsa bir sihri vardır.

– Tekerlekli calışma sandalyesi açık ofis turnuvaları için liste hazırlayın. Çekişmeli bir yarışa hazır mısınız?

– Eğer ofistekilerin hepsi gerçekten anlaşabildiğiniz “kafa” diye tabir ettiğimiz insanlardansa mahsur kalmış olmanız aslında çılgın partiler yapabileceğiniz anlamına da gelebilir. Yeteri kadar şarjınızın olması ve yakınlarda size istediklerinizi getirebilecek bir marketin varlığı yeter de artar bile.

– Ne pişirsem sorusundan kurtuldunuz demektir. İnternet varsa sizden rahatı yok. Bulaşık da çıkmaz, akşama rahatsınız.

– Oldu da saatlerce mahsur kalmaktan da öte akşamı ofiste geçirmekten bahsediyorsak, sabah dolap karşısında geçireceğiniz bir kaç saati uyuyarak geçirebilirsiniz. Üstünüzdekileri tekrar giymek dışında fazla bir seçeneğiniz olduğunu sanmıyoruz…

Diğer bir ihtimalle de evde mahsur kalmış olabilirsiniz. Ofiste mahsur kalmaktan daha sevimli olduğu gerçeğini hepimiz biliyoruz zaten. Bakın evde mahsur kalırsanız neler yapabilirsiniz;

– Instagram ve mobile uploads coşturabilirsiniz. Önümüzdeki kışa yetecek kadar kar fotoğrafı çeker, hatta İzmir ve Antalya gibi sıcak yerlerde yaşayan arkadaşlarınızı bol bol kıskandırabilirsiniz.

– Evi toplamak için bundan güzel fırsat mı var? (tamam, buna biz de inanmadık)

– Uyursunuz.

– Kara bakıp karakalem çalışmalar için çok vaktimiz var, belki de bastırılmış bir ressam vardı içimizde. Bir daha ortaya çıkarmaya vakit olmayabilir.

– Dışarda yemek yemekten sıkılmış biriyseniz, yollar da buz tuttuğuna göre kolları sıvama vakti gelmiş olabilir. Muftağa marş marş!

– Hayatınızın erkeğini bulamamış olabilirsiniz ama üzülmeyin. İnin sokağa kendi adamınızı kendiniz yapın. Kardan adam yapmaktan daha güzel ne olabilir ki hem zaten?

– Zamansızlıktan yapamadığımız gecmişten bu güne tüm eski sevgilileri google’lama aktivitesi için artık vakit var! Off kimi kandırıyoruz iki elimiz kanda da olsa bunu zaten her hafta yapıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir