Cilt Tahtası

Lush’ın Deneyi Oldum

By  | 

Yazı: Aslı Madenli

Şimdi aslında “Bir marka var ürünleri şöyle kötü böyle işe yaramıyor, aslında hepinizin bildiği bir marka ama adı bizde saklı…” falan demek isterdim ama sonra sizlerle aramızdaki ilişkinin birlikte kabul günü yapan kadınların arasındaki ilişkiyle hemen hemen aynı olduğunu düşünerek, gelinimi çekiştiriyormuşçasına açık açık anlatmaya karar verdim.

Lush markasını hepiniz biliyorsunuzdur, hani şu el yapımı kozmetik ürünler satan, mağazalarının içerisi misler gibi kokan, ürünlerinin görümü fazlasıyla ağız sulandırıcı olan marka… Zaten alışveriş yapmayı seviyor, ‘bakım ürünü almak bakım yapmanın yarısıdır’ diye düşünüyorsanız, illa ki Lush’ın ürünlerini kullanmak gibi bir hataya düşmüşsünüzdür. Fiyatların ne kadar fahiş olduğundan bahsetmeyeceğiz, o konuda hemfikir olduğumuzu biliyorum.  Benim çekiştirmek istediğimiz ürünlerin dandikliği, kullanışsızlığı, yarattığı hayal kırıklığı; şaka be, hayal kırıklığı falan yok, sadece ağız bozduruyorlar. Ben buradan ayak bakımı için bir krem ve vücut bakımı için bir adet sabun aldım. Mağazaya girdiğiniz andan itibaren ellerinize bir şeyler sürerek ‘bakın şimdiden fark etti, yumuşacık, bebek gibi oldu cildiniz’ diyorlar zaten, e sen de yiyorsun haliyle bebek gibi olmak çekici geliyor bir yerde. Ya da mağazanın içindeki o muhteşem kokunun hipnoz edici bir özelliği var, zaten mevcut olan salaklık katsayımızı yükseltiyor bilemiyorum.

Nitekim alınan sabun 1 kere kullanıldı, ertesi gün paketinde erimiş halde bulundu. Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim ellerim bak boş kaldı hesabı yani. Muhafaza edilen yerde de bir problem yoktu, gayet serin ve kuru yerde sakladım lanet şeyi. Ayak bakım kremi de kokudan ibaretti. Ayağına sürüyorsun, oda kokuyor. Resmen kremin ekmeğini yatak odası yedi. Kokudan zehirlenmek üzere olansa yine ben oldum.

Tüm tüketici haklarımı kullanmak üzere bir sinirle mağazaya gittim ama takdir edersiniz ki kapıdayken sinirim geçti. Dedim bu sabun eridi, dediler  ‘tekrar dondurup kullansaydınız’. İnceden yayılmış olan yüzsüzlüğü fark ettiniz siz de değil mi? Sabun kabı satmayı önerdiler, onu da reddettim. Çıktım mağazadan, çıkınca sinirim geri geldi. Bir de ürünlerimizi hayvanlar üzerinde denemiyoruz diyorlar. Peki, şimdi soruyorum: Kimin üzerinde deniyorsunuz pardon?

Diyeceğim o ki, cüzdan sizin, o yüzden parasal yönü çok da önemli değil. Fakat kalite konusunda bütünlemede bile ff ile kalıyor Lush.

Hoşçakalın.

1 Comment

  1. lalemasyon

    13 Şubat 2011 at 07:42

    Ya ben şu banyo küvetine atılan top şeyleri merak ediyordum…
    o kadar mı kötüymüş. tüh..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir