Takipte

Lütfen Evde Deneyiniz!

By  | 

Bulaşık yıkamak işkence mi? Hadi canım…

Yazı: Hatice Kulak

http://twitter.com/haticekulak

Şimdi anlatacağım çalışmayı bence evinizde muhakkak denemelisiniz. Yağları da dağları da dize getiren bir adet Fairy alıyorsunuz, boş bir tabağa bir miktar su koyuyorsunuz, üzerine yağ damlatıyorsunuz ve işin hokus pokus kısmı geliyor; parmağınıza bir miktar Fairy alıp, ıslatıp tabaktaki yağa dokunuyorsunuz.

Ve ta-tammm yağlar bir anda parçalanarak kaçışır gibi yok oluyor gerçekten; gayet eğlenceli bir deney.

Ama deney bitti, bu kadar eğlence yeter; hadi yıkayın bakayım o bulaşıkları…

Reklamlarında oynayan Berna Laçin’den normalde nefret etsem de, bana kendini sempatik göstermeyi başarabilmiş, muhteşem köpüren, insana bulaşık yıkamayı bile sevdiren bir deterjan Fairy.

Annem kullandığı ve memnun kaldığı ve hatta ‘aaa bir daha başka şey almam’ dediği için, zaten marka değeri yüksek olan Fairy, kısa bir süre önce yaptığı etkinliği ile de gönlümdeki tüm dağları dize getirdi.

Chefs Table çok keyifli bir mekan olmuş, açık mutfak hem yapıp hem anlatmaya müsait sıcacık, keyifli. Anlatıcı zaten herkesi kendine hayran bırakan Mehmet Özer, hem o kadar hızlı konuşup hem de o kadar hızlı nasıl yemek yapıyor açıkçası anlayabilmiş değilim; ama marifetli adam. Tülin Şahin ağzının tadını biliyor diyerek çift taraflı imada bulunmak istiyorum; çünkü evde yemekleri Mehmet Özer yapıyormuş.

Tüm yemekler muhteşemdi; ama aşağıda size tarifini vereceğim parmesanlı ıspanak muhteşem ötesiydi diyebilirim.

Afiyetle yapın, yiyin sonra Fairy deneyi ile biraz eğlenin ve keyifle bulaşıklarınızı yıkayın.

Bulaşık yıkamanın pek keyifli bir iş olmadığı aşikar; ama madem yıkamak zorundayız bari keyif alalım değil mi?

Muskatlı ve Parmesanlı Ispanak Püresi

3 paket donmuş ıspanak