Cilt Tahtası

Makyaj Yaptım, Olay Oldu!

By  | 

Şu an gerçekten tek sorunum makyajımı kimin sileceği. Hayat bazen bireysel olarak da yorabiliyor insanı.

Denek: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com

Çoğu zaman bir kadının bütün derdi, eve geldiğinde makyajını silebilecek gücü bulmakla bulamamak arasındaki o iğrenç kararsızlık oluyor. Ne devlet meselesinin,  ne aile sorununun bunun yanında lafı olmaz. Yine de siz bunu erkek arkadaşınıza anlatmaya uğraşmayın, bazen annem bile anlamıyor zira.

Sırf bu yüzden makyaj temizleyicisinin, toniğinin, nemlendiricinin, arındırıcının … (bu kadar çok şey sayabiliyorken, nasıl olur da bir erkeğin bütün bunları anlamasını bekliyorsun zaten?) seçilmiş güruhtan olması şart. Arkadaş tavsiyesiyle evimize sokmadığımız ürün kalmadı. Kataloglardan mı sipariş etmedik, hain pazarlamacılara kanıp fikirlerini mi almak zorunda kalmadık, neler neler… Hepsini kırpıp kırpıp yıldız yapın şimdi.

Olay var; hayır, sahiden Olay bu.

Olay’in Göz Temizleyicisi. Hem de hassas gözler için. Gerçi gözün hassas olmayanı mı var; parmak deyince acımayan, pamuk kaçınca kızarmayan göz mü var allah aşkına? Göz yakmayan şampuan diye bas bas bağırmayan şampuan mı kaldı hem. Benim kasetim çıktı, siz aldınız mı?

El kadar bir tüpün içinde benim o ölümcül makyajımı bir dakika içerisinde çıkarmayı başarınca kendisine olan güvenim, inanç boyutlarına ulaştı. Bakın şimdi, tüpü alıp kapağı açıyorsun burası 2 saniye. Parmak uçlarına fındıktan hallice bir büyüklükte sıkıyorsun, burası da iki saniye. Gözlerinin üzerine masaj yaparcasına dağıtıyorsun makyajını. Artik gotiksin… Sonra da pamuk yardımıyla bütün kiri söküp … ay, bütün makyajı söküp atıyorsun. Oldu mu sana bir dakika!

Ovalamak yok, yorulmak yok.

Buradan bakınca bulaşık deterjanı reklamı gibi dursa da siz gözlerinizi bulaşık deterjanı kıvamında temizleyicilerle muhatap etmeyin.

Hem sabah kalkınca kim gözaltlarını morarmış gibi gösteren makyaj kalıntılarıyla karşılaşmak ister ki…

Pırıl pırıl gözlerinizden öperim,

Sevgiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir