Menkul Kıymetler

Menkul Kıymetler: Supernatural

By  | 

Supernatural’ı masaya yatırdık. Dean mi, Sam mi, Castiel mi? Hımm…

 

Yazı: Yeşer Sarıyıldız

yeser.sariyildiz@madambrownie.com

Konuya şuradan gireceğim; siz ne kadar dizi çılgınıysanız biz de o kadar dizi çılgınıyız. Hayır, asosyal değiliz, ama dizi sektöründe Friends’ten bu yana bayağı yol kat edildiği gerçeğini görmezden gelmiyoruz ve birkaç yakışıklı görüp gözümüzün gönlümüzün açılmasında hiçbir sakınca yok diye düşünüyoruz. (Aslında, belki asosyal de olabiliriz zaman zaman.)

İşte bu bölümde, her sayıda başka bir dizinin erkeklerini inceleyeceğiz. Gideri var mı yoksa yanına yaklaşılmaz mı ona bakacağız.

Ev-vet, ilk dizimiz Supernatural!

Hadi kızlar, itiraf edin;eminim ki siz de diziyi “Acaba hangisi daha yakışıklı? Hmm, Dean mi Sam mi, Dean mi Sam mi..” diye düşünüp durarak izliyorsunuz.

Sam’in six packlerine diyecek lafım olmasa da benim gönlüm aşağıdaki karede eli silah tutan Dean’den yana çoğu zaman.

Profilden de en az bir kız kadar güzel olan Dean’in dudaklarına dikkat etmeyen yoktur herhalde. Ayrıca Dean’in “Saving people, hunting things”derkenki tonlamasının ne kadar seksi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. (Sahi n’oldu buna? Yok artık 5. sezonda…) Üstelik alaycı tavrı, çapkınlığı, duygusal olup da çaktırmaması filan özünde her erkekte arayıp da sesli söylemediğimiz şeyler değil de ne?

Ayrıca hala kaset koleksiyonunun olması, internetsiz yaşaması gibi sevimli tarafları da var Dean’in. Bir de Sam pek yemek yemiyor sanki; ilk 3 sezon aç gezmişti çocukcağız mesela. Neyse, ucunu bırakmayalım, konu dağınık kalmasın.

Sam’den devam edelim… Açıkçası kaslarına diyecek yok. (Tabii ki Sam’i bir seks objesi olarak görüyorum, nedir yani?) Peki ya “ayaklı öcüler ansiklopedisi” olusuna ne demeli? Bilginin de seksi olduğunun kanıtlarından biri işte kendisi… Her şeyi biliyor adam, inanılır gibi değil. “Ov ye” efekti var fonda bu esnada. Unutmadan, “küçük köpek yavrusu” bakışları da bahsetmeden geçilmeyesi özelliklerinden.

Peki ya Castiel? Kesinlikle unutmamak lazım… Adam hem süper yakışıklı, hem de melek, hiçbir kötülük gelmez; içiniz her daim rahat olur. Ayrıca Dean’le olan diyaloglarındaki saf cevapları da şeker ötesi. Yeme de yanında yat. (Zaten cinsiyetsiz oluyormuş melekler değil mi? 😉 )

Peki, asıl olarak hangisine tapıyorum biliyor musunuz? Gözler biraz aşağı lütfen:

Hı, efendim? Hayır hayır, Dean’e değil; Chevrolet Impala’ya. Kim demiş kadınların araba hayali olamaz diye? Kendisini alıp evlenirken düğün arabam yapmak istiyorum. Düğünüm de retro olsun istiyorum zaten. Aa bak, Impala olmazsa şu da olur:

Çok şeker değil mi? Öf, yine dağıldı konu…

Neyse ya, hazır konu dağılmışken gidip biraz Supernatural izleyeyim en iyisi ben.

Dean mi, Sam mi, Castiel mi? Hmm…

1 Comment

  1. a.gul

    13 Şubat 2011 at 07:39

    Üstekileri umrumda değil, pembe gönlüm sende!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir