Takipte

Mihrimah Sultan

By  | 

Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtan kapalı kısmında bir piyano tınısına takılır gidersiniz. Bahar geldiğinde, çiçekler sadece içinizde değil gerçekte de açtığında bahçe kısmında bir soğuk bira alır tüm rehavetinizi.

Yazı: Burçak Külcü

İnsanların hayatlarında özel mekânlar vardır, ruhu olduğuna inanılan. Gidildiğinde bambaşka bir dünyaya geçilmiş hissi veren. Kimi zaman ilk buluşma mekânıdır, nice heyecanlara sahne olmuştur. Kimi zaman son görüşme mekânıdır, nice gözyaşlarına sahne olmuştur. Kimi zaman dost mekânı olmuştur, omuzda ağlanan. Öyle bir yerdir Mihrimah Sultan. Kalbimin hızına ayaklarımın yetişmediği hallerimi de görmüştür, hıçkıra hıçkıra ağladığımda gözyaşlarımı da saklamıştır mermer masalarında. Bazen en yakın arkadaşla salata yanında içilen şarapken, bazen bir kadına, bir aşka hayranlığın doruk noktası olmuştur.

İstiklal Caddesi’nin o keşmekeşinin sonunda,  sevgiliye kavuşacağını bilmek kadar büyük bir mutluluk verir Mihrimah’a gidecek olmak. Gözde büyüyen o yol zor gelmez hiç.

2 farklı kısmı vardır Mihrimah’ın. Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtan kapalı kısmında bir piyano tınısına takılır gidersiniz. Bahar geldiğinde, çiçekler sadece içinizde değil gerçekte de açtığında bahçe kısmında bir soğuk bira alır tüm rehavetinizi.

Özel paylaşımların özel mekânıdır Mihrimah Sultan. Haziran ayına en çok yakışan mekandır belki koca İstanbul’da. Anıları tazelemek, mevcut olanlara yenilerini eklemek için her daim akılda tutulası, ayaklara ezberletilesidir.

1 Comment

  1. mine

    3 Mart 2011 at 18:36

    servisleri son zamanlarda çok kötüleşti. eskiden oldukça güleryüzlü garsonlar varken şimdi yüzüne bakmıyorlar nerdeyse..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir