Anasayfa

Moda’ya Samimi Bir Hola!

By  | 

Kadıköy sakinleri iyi bilir son birkaç yılda Moda’ nın yaşadığı değişimi. Eskiden yalnızca sahil kenarında zaman geçirme alışkanlığı varken, şimdi yeni açılan mekanlar sayesinde işe giderken evinizin altındaki kahveciden bir kahve alabiliyorsunuz, akşam tatlısı için komşu kapıdaki kafeye uğrayabiliyorsunuz ya da sabah kahvaltınızı ara sokaktaki bir menemencide yiyebiliyorsunuz. Bunca çeşitliliğin arasında Moda’da artık yok yok diye düşünürken, hiç aklımıza gelmeyecek yeni bir lezzet alternatifi katıldı bunların arasına. Tapas!

şehirnotları_hola

Tapas bir İspanyol lezzeti olmakla birlikte, bizim meze dediğimiz birçok şeye İspanyollar da tapas der. Zeytinyağlılar, ekmek ya da tortilla tadımlık lezzetler, tostaslar tapas familyasından sayılır. Yanında taze yapılmış sangria da olduğu zaman ise içten bir “hayat güzel be” duygusu yaşatır insana. Moda’nın yeni tapas mekanı Hola da, alkol hariç tüm bu lezzet keyfini yaşatıyor. İçecek olarak ise standartların dışında doğal ballı, zencefilli, güllü, acıbademli, narlı şerbetler ve bölgesel yasaklardan dolayı alkolsüz sangria gibi alternatifler sunuyor. Narlı bir karışımdan elde edilen sangria’nın tadı çok nefisti, tavsiye ederim.

gizem

Menüde, sebze yemek isteyenler için Katalan usulü ıspanak, et yemek isteyenler içinse maydanoz pestolu ciğer, kuru etli pan tumaca, guacamole sos üzerinde tatlı ekşi tavuk ve Sicilya usulü köfte gibi bazıları klasik, bazıları da mekan sahiplerinin evde yapıp misafirlerine sunduğu yemekler yer alıyor.  Tapas ve tostaslar dışında mekan mönüsünde lezzetli paniniler de bulunuyor.

şehirnotları_hola

Tostas’lar için kullanılan ekşi mayalı ekmekler Aydın Nazilli’de bulunan İpek Hanım Çiftliği’nden temin ediliyor. Panini ekmekleri ise Tarihi Moda Fırını’ndan geliyor. Pinchos’larda kullanılan deniz ürünleri (sardalye, füme alabalık ve ançüez) Gelibolu Selahattin Konserve’den alınıyor.  Tatlı menüsünde yer alan peynir helvası ise yine bir Çanakkale efsanesi olan “Kadir Yaşar Usta”dan mekana ulaşıyor.

şehirnotları_hola

Fiyatlar da Moda ortalamasına göre oldukça uygun. Paniniler 7 – 10 TL, tostaslar 7.5 – 10.5 TL, pinchos’lar 2.5 TL, 3 dilim tostas’tan oluşan kahvaltı menüsü 15 TL.

şehirnotları_hola

Pazartesi günleri dışında haftanın her günü 8.30 – 20.30 saatleri arasında açık olan mekan Caferağa Mahallesi, Şair Latifi Sokak’ta.

Oldu da gidemediniz, buyurunuz Hola’nın mutfağında neler olup bittiğini bir de kendiniz görün.

Yazar: Gizem Telci

http://sehirnotlari.com/lezzet/modaya-samimi-bir-hola/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir