baş tacı

Nabza Göre Şerbet, Burca Göre Kıyafet

By  | 

İş hayatı ve sosyal yaşamda birbirinden farklı kıyafetlerin olması gerektiğine inanmışımdır. Ve nedense ikisinin ortasında kıyafetler alıp ortada buluşmayı tercih edip kendimi de bir türlü memnun edememişimdir… Bu kılavuza göre, öğrendim ki ikisi için ayrı ayrı kıyafetler almam gerekiyormuş.

Yazı: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com


-Yeni bir çocukla tanıştım, çok tatlı!

-Aa, öyle mi! Burcu ne peki?

-Yay!

-Çok çapkın oluyor ayol onlar. Dikkatli ol, hemen yelkenleri suya indirme…

Evet, duydunuz…

Ne zaman biriyle tanışsak, önce burcunu sorarız. En zor anda, en kritik anlarda strateji belirlemek için hemen astrolojiye danışırız. Karşıdakinin burcu neymiş, nelerden hoşlanırmış, nelerden nefret edermiş… Yaşayarak öğrenmektense hemen kitap karıştırır, arama motorlarında kayboluruz. Derken oradan oraya gide gide insan sarrafı kıvamına gelir, yukarıdaki diyalogu gerçeğe dönüştürürüz.

Yalan mı?

Peki hiç, alışveriş yaparken reyonlar içinde bunalıma girişini ve git gide bu stresin yanında küçücük kaldığını hatırlıyor musun? Evet evet, bir yandan da dünyan daralır hani. Gardırobunla avm arasındaki tezatlıkta gidip gelir, hayatta giymeyeceğin kıyafetleri sepete doldurup en iyisi bir kahve içeyim kafasına ulaşırsın. En acı sahnedir ki, eve gelip  kıyafetleri daha denemeden, poşetlerden çıkardığınla gerçeklerle yüzleşirsin. Ben hayatta pembe giymem ki!

Capitol’un bu probleme çözüm olmak adına, senin için bir rehber hazırladığını biliyor muydun? Benden duymuş olma ama 12 tasarımcı kişi, burçların renk stillerini göz önüne alarak birbirinden şahane kıyafet tasarlamış, bu kıyafetleri de Capitol’un göbeğinde sergiliyorlar. Yanında da burçlara göre stil rehberi var!

İstanbul Shopping Fest kapsamında gerçekleştirilen “12 Burç, 12 Tasarımcı” projesiyle alışverişte ne istediğini bilen kadınlar olarak tarihe geçeceğimizin resmidir. Daha önce demiştim, çok özeniyorum denemeden kıyafet alıp giyenlere, ne güzel ne istediklerini biliyorlar diye. Sonra fark ettim ki, kombinden habersiz bir biçimde ortalıkta dolaşıyorlar. Ya da kendileriyle alakalı olmayan kıyafetlerin içersinde boy göstermeye çalışıyorlar.

Bir Kova kadını olarak, iş hayatı ve sosyal yaşamda birbirinden farklı kıyafetlerin olması gerektiğine inanmışımdır. Ve nedense ikisinin ortasında kıyafetler alıp ortada buluşmayı tercih edip kendimi de bir türlü memnun edememişimdir… Bu kılavuza göre, öğrendim ki ikisi için ayrı ayrı kıyafetler almam gerekiyormuş. Huzur bu yoldaymış. Sıradan kıyafetlerden nefret edişim ama başka bir şey yok diyip sıkıla sıkıla alışveriş edişim buraya kadarmış! Bu bir dönüm noktasıdır benim için hanımlar…

Yolda leopara bürünmüş heyecanlı bir kadın görürseniz şaşırmayın, gelin tanışalım!

PS: Sadece rehber deyip geçmeyin, Capitol baştan aşağı bu konseptle donatılmış. Shopping Fest aktivitelerinin yanında, sürpriz moda etkinlikleri, burçlara göre dekore edilen vitrinler, danslar, eğlenceler, kahkahalar… Her yer festival… Dışarıda yağmur var ama işte bahar ruhu budur!

3 Comments

 1. Pingback: ya diğerleri? | Madam Brownie

  • badısaba derdiyok

   21 Nisan 2011 at 07:58

   selamlar adım soyadım ve e-mail adresim yazılı…
   doğrusu tam olarak anlamadım ama sanırım burca göre kıyafet öneriyorsunuz.ben aslan burcuyum,lütfen aslan burcu kadınların giyeceği kıyafetleri bana’da yazarmısınız?
   başarılar diliyorum.

   • Madam Brownie

    23 Nisan 2011 at 17:18

    Selam badısaba!
    İstanbul’daysan eğer Capitol’e kadar gidip elinde kılavuzla alışveriş yapmanı tavsiye ederim.

    Aslan hakkında bir sürü tüyoyu orada bulabilirsin hem (:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir