Anasayfa

New York Sosyetesi Tek Derdimiz Olsun!

By  | 
New York’un  en sosyetik adetlerinden biri olan MET Gala dün yapıldı.
“Bu nedir?” diyenler için Metropolitan Sanat Müzesi Kostüm Enstitüsü yararına yapılan bir yardım galası, bir nevi dostlar yardımda görsün, kostümüm akıl alsın, vizyonum dağlar delsin, akıl alayım, hafızalarda yer edeyim, şovumu, bağışımı yapıp rahat edeyim gecesi.
Bu sene konsept Çin’miş.
Bazı sokak röportajları ile hani toplumların IQ’ları ile dalga geçilir ya, burada da bazı sanatçılar Çin’i hiç anlamamış, sadece filmlerde görmüş gibiler.
Haydi o zaman görsel şölen:
tory burch
Bakınız Tory Burch; şimdi koskoca dev marka yaratmış kadın, bize eleştirmek düşmez diyecektim ama sanki bizim Persan bu kumaş üzerinde hak iddia edebilir.
Yemin ederim Hatice Teyzegilin Üçkuyular’daki evinin koltukları aha bu kumaşın aynından.
Çin değil Türkiye malı olmuş.
zendaya
Zendaya da Çin konseptine gireyim derken Aztek olmuş, ilginç olmuş, garip olmuş, ne alaka olmuş?
Kenan Doğulu’nun ilk klibini hatırlayın?
Biz bu güneş şeklinde tur döndük memleket olarak. Yaşandı ve bitti.
Zendaya daha yeni yeni ohoooo….
                                        tabitha simmons
Resimdeki modacı Tabitha Simmons, uzaktan Çin Halk Cumhuriyeti’nin bizzat kendisi gibi görünebilir.
Yanılmayın.
                                      solange knowles
Solange ya ablacım naptın? Kim inanır şu kadın R&B söylüyor? Sanki giymemiş de kıyafeti bir kartona çıktı almış, önünde tutuyormuş, arka kısım da komple çıplakmış gibi. Boyun kısmı zaten Muammer’in uzaktan akrabası gibi. Solange bu seçim ile uzay boşluğunda kaybolmak istediğini haykırmış ya da tüm haritaya bakıp Çin’in nerede olduğunu bulamamış gibi. Hüznün resmi adeta!
ruth wilson
Ruth Wilson ise yine kültür karmaşası yaşıyor ve Çin konseptinden çıkıp törene Emine Hanım fiyongu ile katılıyor. Omuzlar örtülü olsaydı hiç yabancılık çekmeden CB 19 Mayıs Resepsiyonu fotosu diye yazabilirdik altına.
                                           sarah jessica parker
Sarah Jessica Parker! Arkadaşlar bu kadın 1965 doğumlu!! Annenizi, bilmeden üzerinde “Fck Me Very Much” yazılı t-shirt giydi diye azarlarken bu kareyi hatırlayın bir dahakine!
                                           linda evangelista
Linda Evangelista: Türkiye kadınlarının geçtiğimiz 20 yılın boy ortalaması bu kadının bacak boyuna eşitti bir zamanlar. Artık yaş kemale erdi tabi, Çin’e de Umre üzerinden gideceği sinyalini vermiş.
Kıyafeti Nur Yerlitaş son dakikaya getirmiş de, Nadire İçkale için diktiklerinden birini daraltıp vermiş, Eva da ütüsünü kendi yapmış gibi. Allah günah yazmasın.
lady gaga
Lady Gaga ise törene tüm ağırlığını koymak isterken, balyoza dönüşmüş fark ettiyseniz. Burada “Everest gibi kadınım, zor bir zirvedeyim” demek isterken, “Ben de artık yeni sezonda  O Ses Türkiye jürisiyim” diyebilmiş.
                                 kim kardeshian
Kimse artık “Kim Kardeshian’ı abartıyorlar” demesin, kadın abartıldığı kadar olduğunu bizce çoktan ispatladı. Sexler ötesi insan, libidolar dışı, popolar ötesi, bedenler üstü…
                                   katy perry,
Katy Perry içlerinde en yaşı küçük olduğundan, ona “hayalindeki Çin” gibi giyinme izni vermişler. Bu da yazık yavrum street art yazıları demek Çince sanıyorsa…
cher
Cher, evde şişe dibi gözlükler ile kurutmak için ipe biber dizmeye çalışan nenemizle aynı yaştaki Cher, her zamanki gibi en iyi seçimlerden birini yaparak, bize ezemizi, bibimizi, yengemizi, nenemizi sorgulatıyor.
beyonce
Beyonce bu seçim ile, Çin’deki emek sömürüsüne ve Çin malı tabir edilen algıya dikkat çekmek istemiş olabilir.
Neticede ürünün astarı çıkmamış paketten, öte yandan binlerce boncuk işlenirken bir sürü Çinli kadın kör olmuş.
rihanna
Rihanna ise etkinliğe gelirken, Çin Seddi’nin örtüsünü de omuzlarına almış gelmiş. Para da var, kariyer de güzellik de işte, kadın bastırmış parayı son hanedan gibi girmiş salona. Bir Rihanna olmak kolay değil. Şu kıyafetin eteklerini tutan 8 yakışıklıdan birisi için kendini kesebilecek çok kadın tanıyoruz.
amal clooney
Bu kadın Amal Clooney, TDK isminin karşısına “nazar, kem göz” yazabilir. Bir insanın da her şeyi mükemmel olmaz ki canım? Kıyafet, sağlık, vücut, tarz, koca, kariyer… Alkışlar Amal’a, hem kadınlık gururumuz hem hasetimizsin Amal. İnşallah bacakları batık doludur.
Zenginin malı ve tarzı yeterince dilimizi, gözümüzü yorduysa; haydi dram dolu, traji-komik yurdumuza dönelim. Yavaş kapatın bu pencereyi, ani geçişler vurgun etkisi yapabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir