RELATIONSHIT

Not:

By  | 

Yazı: Derya Güzel

derya.guzel@madambrownie.com


– Arkadaşınız dönecek mi?
– Hayır
– O halde yalnızsınız.
Filmin özetiydi burası. Özüydü daha doğrusu. Öteki ‘ben de artık birinin C.si olmak istiyorum’ deyip kalktıktan sonra hem de. Birileri birilerinin C.si olmak istiyordu ama birileri o birilerinin B.si değildi. Bunu öpüştükten sonra da anlamışlardı zaten. Herkesin anlaması iyi oldu. Ya biri hala anlamamış olsaydı ve onu C.si olmak için diretseydi? Ne berbat bir durum ama.
*
Ben mi? Ben korktum çok. Korkmaktan hem de. Hani kavga ederek başlıyor ya film, sonra sevişiyorlar. Özür diliyor kadın sürekli ve adam da ‘artık çeneni kapayıp beni öper misin’ diyor. Çenemi kapattım mı acaba, dedim ben de. Ve hep kapatmıştım çenemi. Sonra böyle bir yüküm olmadığı için mutlu oldum. Konuşmamıştım çünkü, konuşarak boğmamıştım. Ben yapmamıştım onu.
Ben korktum ama çok. Korkmaktan hem de. Hani birden adamın öldüğü sahneye geçiyor ya film, sonra kadın unutamıyor kendini. Koskoca dünyanın ortasında gözüne batıyor, kendisinin.
Ondan korktum ben, ya bir daha korkarsam diye.

1 Comment

  1. gizem

    2 Şubat 2011 at 08:20

    Koskoca dünyanında ortasında hem küçücük kalarak vizyonunun daralması, hem de insanın kendine ağır gelmesi. İronik ve gerçek…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir