baş tacı

Ölümsüz Kareler için!

By  | 

Rüya Gibi Düğünler Tuncay ORHAN’ ın Objektifiyle Gerçeğe Dönüşüyor!

Tuncay Orhan, uzun yıllar müzik piyasasının önemli isimleriyle çalışmasının yanı sıra ağabeyi oyuncu “Tuna Orhan” ile müzik ve kısa film projelerine imza atarak,  2007 yılında “Komedi Dükkanı” kadrosuna set fotoğrafçısı olarak dahil oldu. Fotoğraf ve video çekimlerinin yanı sıra 2003 yılından bu yana “Şebnem Ferah” ile sahne asistanı ve gitar teknisyeni olarak çalışmaya devam eden Tuncay Orhan, 2011 yılında düğün hikayeleri çekmeye başladı. Şimdilerde ise proje ortağı Elif Yıldız ile düğünlerinizin en özel anlarını ölümsüzleştirmeye, özel kısa film hikayeleri ve fotoğraflarıyla rüya gibi düğünlerin bir parçası olmaya devam ediyor.

Yaratıcı ikili, deneyimli kadrosuyla düğün fotoğraflarınızı çekiyor, yıllarca hayalini kurduğunuz en özel gününüze, masal tadında düğün hikayeleri ekleyerek “kısa film”lerle hayat veriyor.

Sadece düğün fotoğrafları ve kısa filmlerle yetinmeyen ekip, doğum fotoğraflarıyla da heyecanınıza ortak oluyor. Bu zamana kadar pek çok doğum anına ortak olan Elif Yıldız, hamilelik sürecinden doğuma kadar adım adım bebeğinizin ve sizin değişimlerinizi görüntülüyor ve bu “mucizevi” anı keyifle hatırlamanıza yardımcı oluyor.O kadar anlattık, Tuncay Orhan kim diye merak ediyorsanız :

1976 İstanbul doğumlu Tuncay Orhan lise eğitiminden sonra Akademi İstanbul Caz Gitar bölümünde burslu olarak eğitim aldı.

Uzun yıllar müzik piyasasında önemli sanatçılar ile çalıştıktan sonra (Teoman, Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Pentagram, Vega, Nev, Aslı Gökyokuş, Özge Fışkın…)

2006’da hobi olarak başladığı fotoğrafçılık hayatının önemli bir parçası haline gelmeye başlamış ve çok kısa zamanda profesyonelliğe dönüştürmüştür.

2007 yılında Komedi Dükkanı kadrosuna dahil olan Tuncay Orhan program yayından kalkana dek set fotoğrafçısı olarak Komedi Dükkanı kadrosunda yer almıştır.

İlk stüdyosunu 2008 yılında açmış fakat fotoğrafçılığın sabit ortamlarda yaratıcılığa ket vurduğunu düşünerek fotoğrafçılığa freelance olarak devam etme kararını almıştır.

2010 yılında Temel ve İleri fotoğraf teknikleri dersleri verdiği bir atölye kurmuş ve bu işe gönül verenler ile grup ve bireysel eğitimler vermeye başlamıştır.

2011 yılında reklam, tanıtım ve düğün hikayesi adıyla kısa filmler çekmeye başlayan Tuncay Orhan hala devam ettiği fotoğraf ve video işlerinin yanı sıra Şebnem Ferah ile gitar teknisyeni olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kısacası Tuncay Orhan ve ekibi, heyecanlarınıza ve an’larınıza ortak oluyor…

Nasıl ulaşabilirim diye soranlara :

www.facebook.com/tncyrhn

www.twitter.com/tncyrhn

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir