RELATIONSHIT

One Week, Two Guys, None Relationship

By  | 


Mail box’ımıza şöyle bir mail düştü bu ay içinde:

Ben ki ilk sevgilisi ile 4,5 yıl çıkmış neredeyse evlenecek olan evlenmemek için ayrılan, onun adıyla nefes alan küçük temiz kız :)

Son 3 yılda, aslında son bir yılda biraz dağıttım, son altı ayda koptum iyice ve geçen hafta …

Aslında Gossip Girl izleyip uyuyacaktım. Birkaç yıldır aramızda elektrik olan ve resmi iş ilişkilerinde çokça ortak tanıdığımız olan çocuk aradı ve bana kitap bırakmak istedi, gelmişken flörtleştik. Dışarıda park gibi bir yerde bira falan içtik ve biraz sarhoş olup eve geçtik, güzel bir geceydi eğlendim umurumda değildi. O beni aramadı ben de onu, umurumda değil…

Birkaç gün sonra hoşlandığım eski flörtümü aradım, ertesi gün İstanbul’a gidecekmiş; ama görüşelim dedi. Gece biz, konser sonrası, ev arkadaşım ve yakın bi erkek arkadaşım onunla buluştuk, o biraz sarhoştu, ben çakırkeyif, eğlendik ve ben bizimkileri ektim ve ona geçtik, resmen arkadaşlarımı ektim onun için. Shit.

Çok ama çok başarılı bir geceydi desem ondan neden bu kadar hoşlandığımı sana anlatır mı bilmiyorum. Evlenirim ben onunla bu performansla :) Tabi ki insan da olabilseydi…

Neyse “beni ara boş olduğun zamanlarda” dedim. O çok arayan soran bi tip değil. Ve hiçbir sosyal medyada yer almıyor.

Öğlen mesaj çekti  “Ev arkadaşının sevgilisi var mı” diye, yok dedim. Anlamadım tabi ki, bunu neden sordu falan, akşam çıkalım mı dedi, ben çalışıyordum, olmadı gece sonunda buranın fiks barına gittik.

Arkadaşı beni gördü, daha sonra o da geldi bi grup arkadaşıyla ve baya sarhoştu. Neyse bak bu arkadaşımla tanıştırmak istiyorum falan dedi, ben hala anlamadım; ama sarhoş oluşu ve uzak duruşu sinirimi bozdu.

Arkadaşına hiç şansın yok onun gibi bir arkadaşın olduğu sürece dedim. O da benim öyle bir niyetim yok, o seninle buluşmak için bahane uydurdu falan dedi. Neyse yok aslında böyle bir şey.

İyi tarafı olabilir bu durumun; ama şöyle bir açısı da var ki ben iki gün sonra anladım. Biz sevişiyoruz diye benim arkadaşımın da benim gibi olduğunu düşündü ve arkadaşına onların tabiriyle kıyak geçmeye çalıştı böyle bir şey var mı yaa?!

Sinirliyim bu konuda acayip kavga etmişti bu salak gece bende kamera kayıtlarına falan baktım o geceden sonra iki kez konuştuk ve normalde telefonu açmayan ve hep kendisi dönen adam bu kez açtı telefonu her ikisinde de…

Böyle one week, two guys, none relationship :)

Maili okuduk ve oturup erkeklere küfretmek yerine, bi’ erkeğe soralım o anlatsın dedik ve Emre Dede anlattı:

Bildiğin üzere, erkek dünyasıyla ilgili esnetilemez kurallardan olan “Delikanlı adam öper; ama söylemez!” dizi kültürümüzle paralel olarak bitti. Örneklendirmek gerekirse, bir zamanların en ikonik dizisi Deliyürek iken, yeni jenerasyonla beraber hızla Kavak Yelleri’ne evrildik. Senin adam da bundan nasibini almış, “Swinger” tadını yakalamak için hamletmiş gibi görünüyor. Gerçi o da tam oturmuyor, keşke önce ev arkadaşınla onun arkadaşı, cima etmeseler bile, ince bir muhabbet çevirseydi de “cuk” sesini duyabilseydik.

Şu dakikadan sonra adamda değiştirebileceğin çok şey olmasa da, mademki performans takdire şayan, aynı ayarda devam et gitsin. Gerçi “Beni ara boş olduğun zamanlarda” dedikten sonra yapacağın hamleler onu itmekten öte geçer mi, geçmez mi, orası muamma. İlişki taktiklerini pek sevmesem de şunu söylemeden edemeyeceğim: “Erkekler arzulanan kadınları daha çok arzular.” Kantarın topuzunu kırmamak şartıyla, buradan vurursan şans yüzden artar kanısındayım. Ezkaza dikiş tutturursan da “Orgy” tekliflerine de hazır olmanı salık veririm. Nihayetine önümüzde bir “Aşk-ı Memnu” örneği var.

Son olarak, bundan sonra olabileceklerin olası bir fragmanını “Closer/2004” ve ardından “Eyes Wide Shut/1999” filmlerinde görebilirsin.

ps: Adı geçen dizilerin hiç birini izlememiş olsam da dönen muhabbetlerden konuya vakıf olduğum kadarıyla yazdım, hata etmişsem affola.

Fazla acımasız yazmış Emre; ama haklı sanki hı?

1 Comment

  1. buket

    3 Mart 2011 at 18:37

    relationship sucks hakkaten :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir